Ryanair i Aer Lingus planują sprzedaż lotów łączonych

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
05 marca 2018 09:04
1 komentarz
Irlandzkie linie lotnicze Ryanair i Aer Lingus zamierzają sprzedawać bilety łączone na swoje loty, w ramach nowej umowy o współpracy - donosi brytyjski The Sunday Times, powołując się na wypowiedź dyrektora generalnego Aer Lingus.

Reklama

W ramach współpracy między niegdysiejszymi rywalami, Ryanair miałby dowozić pasażerów do Dublina, skąd ci kontynuowaliby podróż wykorzystując trasy transatlantyckie Aer Lingus. Z kolei przylatujący zza oceanu pasażerowie Aer Lingus przesiadaliby się na pokłady samolotów Ryanair i kontynuowali swoją podróż wgłąb Europy. Szef Ryanaira Michael O'Leary długo sprzeciwiał się sprzedaży biletów łączonych przez swoją linię, jednak w minionym roku irlandzki przewoźnik zaoferował pasażerom loty łączone w ramach własnej siatki połączeń z przesiadką na lotniskach w Rzymie Fiumicino, Porto oraz Mediolanie Bergamo.

- Sprawdzimy działanie systemu lotów łączonych w praktyce. Jeśli się powiedzie, będziemy żyć z problemami sukcesu. Jeśli nie, wyciągniemy wnioski z tej lekcji i ruszymy do przodu - powiedział The Sunday Times, Stephen Kavanagh, dyrektor naczelny Aer Lingus.

Dyrektor ds. Marketingu Ryanair, Kenny Jacobs, powiedział w zeszłym tygodniu, że firma ma nadzieję na rozpoczęcie obsługi lotów łączonych z Aer Lingus w tym roku. The Sunday Times poinformował, że do realizacji usługi zostanie również zaangażowany podmiot trzeci, który zaoferuje ubezpieczenie na wypadek, gdyby jeden z lotów nie został zrealizowany w terminie. Ryzyko ponoszenia kosztów rekompensaty za utracone połączenia lotnicze było jednym z głównych powodów, dla których Ryanair pierwotnie odrzucał pomysł oferowania lotów dowożących na trasach długodystansowych. Jednakże od zeszłego roku w porozumieniu z Air Europa, Ryanair oferuje swoim pasażerom loty transatlantyckie (wykonywane przez Air Europa) z wylotem z Madrytu do m.in Buenos Aires, Asuncion, Bogoty czy ekwadorskiego Guayaquil. Irlandzkie linie lotnicze w zeszłym roku zakończyły rozmowy z Norwegian Air Shuttle w sprawie podobnego rozwiązania.

Będziemy informować o szczegółach porozumienia, w miarę napływu nowych informacji.


Fot. Wikimedia Commons

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_a8478 2018-03-05 16:26   
gość_a8478 - Profil gość_a8478
Ooo dobry pomysł, niech dogadaja się z narodowym naszym i dowożą do Rzeszowa na TATL :D
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama