×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair i Aer Lingus planują sprzedaż lotów łączonych


Irlandzkie linie lotnicze Ryanair i Aer Lingus zamierzają sprzedawać bilety łączone na swoje loty, w ramach nowej umowy o współpracy - donosi brytyjski The Sunday Times, powołując się na wypowiedź dyrektora generalnego Aer Lingus.
W ramach współpracy między niegdysiejszymi rywalami, Ryanair miałby dowozić pasażerów do Dublina, skąd ci kontynuowaliby podróż wykorzystując trasy transatlantyckie Aer Lingus. Z kolei przylatujący zza oceanu pasażerowie Aer Lingus przesiadaliby się na pokłady samolotów Ryanair i kontynuowali swoją podróż wgłąb Europy. Szef Ryanaira Michael O'Leary długo sprzeciwiał się sprzedaży biletów łączonych przez swoją linię, jednak w minionym roku irlandzki przewoźnik zaoferował pasażerom loty łączone w ramach własnej siatki połączeń z przesiadką na lotniskach w Rzymie Fiumicino, Porto oraz Mediolanie Bergamo.

Sprawdzimy działanie systemu lotów łączonych w praktyce. Jeśli się powiedzie, będziemy żyć z problemami sukcesu. Jeśli nie, wyciągniemy wnioski z tej lekcji i ruszymy do przodu - powiedział The Sunday Times, Stephen Kavanagh, dyrektor naczelny Aer Lingus. 

Dyrektor ds. Marketingu Ryanair, Kenny Jacobs, powiedział w zeszłym tygodniu, że firma ma nadzieję na rozpoczęcie obsługi lotów łączonych z Aer Lingus w tym roku. The Sunday Times poinformował, że do realizacji usługi zostanie również zaangażowany podmiot trzeci, który zaoferuje ubezpieczenie na wypadek, gdyby jeden z lotów nie został zrealizowany w terminie. Ryzyko ponoszenia kosztów rekompensaty za utracone połączenia lotnicze było jednym z głównych powodów, dla których Ryanair pierwotnie odrzucał pomysł oferowania lotów dowożących na trasach długodystansowych. Jednakże od zeszłego roku w porozumieniu z Air Europa, Ryanair oferuje swoim pasażerom loty transatlantyckie (wykonywane przez Air Europa) z wylotem z Madrytu do m.in Buenos Aires, Asuncion, Bogoty czy ekwadorskiego Guayaquil. Irlandzkie linie lotnicze w zeszłym roku zakończyły rozmowy z Norwegian Air Shuttle w sprawie podobnego rozwiązania.

Będziemy informować o szczegółach porozumienia, w miarę napływu nowych informacji.


Fot. Wikimedia Commons
gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie