×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


TAROM uruchamia dwie nowe trasy krajowe


Rumuński TAROM zapowiedział dziś (28.02) uruchomienie dwóch nowych połączeń krajowych. Przewoźnik poinformował o tym w mediach społecznościowych.


Nowe trasy połączą największe miasto Banatu - Timiszoarę z Klużem oraz Iasi. Loty mają wystartować 25 marca br. i odbywać się trzy razy w tygodniu (w przypadku połączenia do Klużu) oraz cztery razy w tygodniu (w przypadku połączenia do Iasi).


Połączenia krajowe obsługiwać będą turbośmigłowe ATR 42, zabierające na pokład 48 pasażerów. Bilety są już w sprzedaży a ich ceny rozpoczynają się od 40 euro.

Loty wewnątrz Rumunii z pominięciem Bukaresztu obsługiwał dotychczas Blue Air na trasach do leżącej nad Morzem Czarnym, Konstancy. Połączenia te realizowane są sezonowo z Klużu, Timiszoary i Oradei.


Obie trasy wydają się mieć spory potencjał, biorąc pod uwagę, że ze względu na charakterystyczne, górzyste ukształtowanie powierzchni Rumunii, podróżowanie między wyżej wymienionymi miastami stanowi duży problem. Choć między Timiszoarą, a Klużem jest nieco ponad trzysta kilometrów drogi, to na pokonanie tej trasy samochodem trzeba przeznaczyć około 4,5 godziny, natomiast jadąc do Iasi, trzeba pokonać dystans blisko dwukrotnie większy i liczyć się z czasem przejazdu oscylującym wokół dziesięciu godzin.

W przypadku pociągu jest jeszcze gorzej - do Klużu dojedziemy najszybciej w sześć godzin, natomiast na podróż do Iasi trzeba przeznaczyć aż 15 godzin.

fot. Wikimedia Commonsgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie