×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rzeszów: 6 mln na inwestycje od województwa


Radni sejmiku województwa podkarpackiego podczas sesji w poniedziałek (26.02) zgodzili się na zakup 60 tys. akcji Portu Lotniczego Rzeszów. Pieniądze mają zostać przeznaczone na inwestycje na lotnisku w Jasionce. Koszt transakcji to 6 mln złotych.


Pozyskane środki mają zostać wykorzystane m.in. na przystosowanie lotniska do wymogów związanych z lotami do Nowego Jorku. Za przyjęciem uchwały głosowali wszyscy obecni na poniedziałkowej sesji radni.

Radni Platformy Obywatelskiej zaproponowali także, aby w najbliższym czasie odbyła się debata nad przyszłością spółki. 

- Taka debata odbędzie się w maju lub czerwcu. Musimy dyskutować o nowym miejscu i roli lotniska w Jasionce w kontekście uruchamianych lotów do Stanów Zjednoczonych i Izraela. Powstaje również Centralny Port Komunikacyjny, trzeba zatem na nowo określić rolę lotniska w Jasionce - powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Od 12 marca br.polski przewoźnik poleci z Rzeszowa do Tel Awiwu, a już 29 kwietnia połączy z Rzeszowem nowojorskie lotnisko Newark. Ortyl optymistycznie zapatruje się także na rozpoczęcie bezpośredniego ruchu cargo między Rzeszowem a Nowym Jorkiem - Na razie skala jest mała, bo będzie to 10 ton, ale będą to loty regularne. Wierzę, że wpłynie to na uruchomienie pełnego transportu towarów drogą lotniczą - dodaje.


Blisko 700 tysięcy pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z usług portu lotniczego w Rzeszowie. To najlepszy wynik w historii lotniska. W stosunku do osiągnięć z 2016 roku, o 4,5 proc. wzrosła liczba pasażerów, a o 12,5 proc. liczba operacji lotniczych wykonanych na podrzeszowskim lotnisku.gość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie