American i Qantas rozszerzą współpracę

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
28 lutego 2018 08:50
American Airlines i Qantas złożyły wniosek do amerykańskiego Departamentu Transportu (DOT) o uzyskanie zgody na utworzenie współpracy joint-business, która pozwoli im efektowniej obsługiwać pasażerów pomiędzy Ameryka Północną, Australia i Nowa Zelandią.
Reklama

Taka współpraca znacząco poprawi jakość usług, zwiększy ruch i da obu przewoźnikom możliwość uruchomienia dodatkowych połączeń pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Australią i Nowa Zelandią - w tym do nowych miast nie obsługiwanych przez żadnego z przewoźników.

Rozszerzone relacje pomiędzy liniami American Airlines i Qantas poprawią ogólne doświadczenie podróżujących na pokładzie obu linii. Dodatkowe korzyści zyskają pasażerowie korzystający z programów lojalnościowych. Przewoźnicy zapowiadają także inwestycje w obszarze saloników biznesowych, systemów bagażowych oraz infrastruktury, która będzie miała na celu poprawę obsługi wspólnych pasażerów.

Obecnie kod American Airlines jest umieszczany na 130 tygodniowych lotach Qantas z Sydney i Auckland do 13 miast.


Według analizy opublikowanej przez American Airlines, nowa współpraca przyciągnie rocznie około 180 tys. nowych pasażerów na trasach między USA, Australią i Nowa Zelandią.

infografika: American Airlines

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama