×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian poleci z Ameryki Południowej do Azji


Linie lotnicze Norwegian Air Argentina złożyły wniosek o pozwolenie na loty z Buenos Aires do Perth oraz do Singapuru. Będzie to pierwsza trasa przewoźnika z Ameryki Południowej do Azji.


Najszybsza trasa biegnie przez biegun południowy jednak wymaga międzylądowania w australijskim Perth. Tam samolot miałby okazje na dodatkowe tankowanie, a samo lądowanie w Australii stwarzałoby dla linii duży potencjał turystyczny.

Przewoźnik złożył wniosek o loty z Buenos Aires do Perth oraz jest w trakcie składania wniosku o loty z Perth do Singapuru. 


Badania pokazują, że lot trans-polarny między Buenos Aires i Perth zajmie mniej niż 15 godzin. Perth zostanie również ważnym punktem dla podróżujących pomiędzy Azją a Ameryką Łacińską przyciągając ruch tranzytowych - powiedział Diego Berazategui, dyrektor wykonawczy Argentine Chamber of Commerce.

Samoloty Airbus A350 oraz Boeing 777 i 787 są w stanie obsłużyć tę trasę. Maszyny latałyby nie nad biegunem ale nad Antarktydą, korzystając z występujących na tym kontynencie korzystnych silnych wiatrów. 


fot. Norwegiangość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie