Level: IAG prowadzi rozmowy z Boeingiem i Airbusem

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
28 lutego 2018 09:00
Grupa IAG prowadzi rozmowy z Airbusem i Boeingiem dotyczące floty swojej niskokosztowej linii LEVEL i zabezpieczenia zamówień samolotów długodystansowych.
Reklama

Obecnie linia posiada 2 airbusy A330-300, a wkrótce zwiększy liczbę samolotów tego typu do 5 - bazując 3 maszyny w Barcelonie i 2 w Paryżu Orly.

- Krótkoterminowy plan rozwoju naszej floty zakłada rozszerzenie liczby samolotów do 15. Koszty jednostkowe dla A330 są lepsze niż oczekiwaliśmy. Korzystanie z tych samolotów jest dla nas bardzo korzystne. Nawet przy cenie paliwa 650 USD za tonę, boeing 787 nie jest obecnie w stanie zrekompensować kosztów jego utrzymania, w porównaniu do użytkowanych przez nas Airbusów - powiedział Willie Walsh, prezes IAG.

Coraz większa liczba B787 na rynku generuje coraz więcej przeszkolonych osób z personelu i załogi do użytkowania tych samolotów -Mamy elastyczność w możliwości wykorzystywaniach tych maszyn. Projekt 787 dojrzewa i wraz z kosztem obsługi oferuje więcej możliwości. Za 5 lat będzie warto zadać sobie pytanie czy A330 jest odpowiednim i wystarczającym samolotem do rozwoju linii Level - dodaje Walsh


IAG obecnie prowadzi rozmowy z Boeingiem oraz Airbusem w kwestii przyszłej floty przewoźnika.

W letniej siatce połączeń skasowana została trasa do Punta Cana, na której miejscu pojawiły się loty do Bostonu, Montrealu, Gwadelupy i Martyniki.

- Level przerósł nasze oczekiwania. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego rozwoju, wbrew zarzucanym opiniom, że linia wpływa źle na Iberie. Obie linie sobie dobrze radzą, nie wchodząc sobie w drogę - mówi prezes IAG.

fot. LEVEL
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama