Global Blue wchodzi na rynek rosyjski

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
26 lutego 2018 15:00
Firma Global Blue, specjalizująca się w obsłudze zakupów Tax Free ogłosiła wejście na rynek rosyjski, gdzie od niedawna możliwe jest uzyskanie zwrotu podatku przez turystów.
Reklama

Pod koniec 2017 r. rząd Rosji wprowadził nowe ustawodawstwo o zakupach Tax Free, które ma umocnić pozycję kraju jako kierunku wyjazdu na zakupy. Rząd liczy na to, że nowe prawo pomoże zwiększyć obroty handlowe dokonywane przez podróżnych z krajów azjatyckich, głównie Chin, a także z krajów europejskich, w tym z Niemiec, Turcji, Włoch oraz Wielkiej Brytanii.

Zgodnie z postanowieniami nowego prawa, podróżni spoza Euroazjatyckiej Unii Ekonomicznej mogą ubiegać się o zwrot podatku VAT w wysokości do 18 proc. (standardowej stawki podatku) przy zakupach ubrań, biżuterii, zegarków oraz technologii o wartości co najmniej 10 tys. rubli oraz zwrot podatku w wysokości do 10 proc. na zakupy innych towarów, takich jak produkty spożywcze, leki oraz książki.


Firma Global Blue jest pierwszym globalnym operatorem, który zdecydował się wykorzystać najnowsze zmiany w rosyjskim prawie i rozpocząć działalność na terenie Federacji Rosyjskiej. Rozpoczęcie działalności sieci Global Blue wesprze znany rosyjski przedsiębiorca Ruben Waradanjan.

Firma chce przekonać do współpracy rosyjskich przedsiębiorców możliwością dostępu do swoich rozbudowanych narzędzi cyfrowych, w tym Mobile Customer Care, aplikacji Shop Tax Free, jak również dostępem do sieci płatności Alipay, UnionPay, Visa i Mastercard.


Na początek do programu Global Blue dołączą wybrane domy handlowe, centra handlowe oraz sieci słynnych marek w siedmiu rosyjskich miastach, w tym Moskwie, St. Petersburgu i Soczi. Przez cały 2018 r. firma będzie sukcesywnie rozszerzała swoją działalność także na placówki handlowe w pozostałych miastach kraju.

fot. Global Blue

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama