×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lagardère: WeChat Pay w sklepach w Europie


Firma Lagardère Travel Retail wprowadziła możliwość płatności przy użyciu WeChat Pay w operowanych przez siebie sklepach duty-free w Europie. Decyzja o wprowadzeniu tego systemu ułatwi dokonywanie zakupów podróżnym z Chin.


System WeChat Pay zadebiutuje w sklepach w terminalu 1 portu lotniczego Paris Charles De Gaulle operowanych przez Société de Distribution Aéroportuaire (SDA) - joint venture Lagardère Travel Retail oraz Groupe ADP. Następnie stosowanie WeChat Pay rozszerzone zostanie o pozostałe europejskie lotniska, na których operuje Lagardère, w tym porty lotnicze w Polsce. 


WeChat Pay jest systemem bezpiecznych płatności za pomocą smartfonów, szczególnie popularny w Chinach, gdzie wykorzystywany jest przez 600 mln aktywnych użytkowników. System WeChat Pay jest zintegrowany z aplikacją WeChat, będącą zarówno platformą komunikacji jak i najpopularniejszym medium społecznościowym w Państwie Środka. Łącznie z niej prawie miliard użytkowników.

Obecnie ponad 70 proc. transakcji w Chinach przeprowadza się przy pomocy smartfonów - użytkownicy tych urządzeń płacą przy użyciu kodu QR wygenerowanego na ich telefonach.


Płatności WeChat Pay to już kolejna usługa Lagardère wprowadzona z myślą o podróżnych z Chin. Operator wprowadza specjalne promocje dla klientów z Chin, zatrudnia chińskich sprzedawców oraz podejmuje współpracę z touroperatorami z Państwa Środka. 

Stale rośnie też liczba innych usług cyfrowych w ofercie operatora duty free. Od pewnego czasu klienci Lagardère mają do dyspozycji usługę Click & Collect, dzięki której mogą zamówić product online i odebrać go na lotnisku oraz serwisu Collect on Return, pozwalający odebrać zakupy w drodze powrotnej z wyjazdu. 

fot. Mirosław Pachowicz, WeChatgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie