×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PLL LOT partnerem PWSZ w Chełmie


Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie. Dzięki podpisanemu porozumieniu studenci będą mogli zdobyć praktyczne doświadczenie i podjąć pracę w LOT.


Nawiązanie współpracy z kolejną linią lotniczą to duży sukces dla naszej uczelni. Potwierdza to wysoki poziom kształcenia, jaki od lat oferuje PWSZ w Chełmie. Przykładamy dużą wagę do tego, by studenci mieli możliwość poznania rzeczywistych warunków pracy pilota i rozpoczęcia zawodowej kariery od razu po studiach – mówi dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie.

Studenci specjalności Pilotaż na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, będą mogli odbywać praktyki zawodowe w PLL LOT. Oprócz zajęć teoretycznych, młodzi piloci będą mieli możliwość przebywania na pokładzie samolotów pasażerskich, wchodzących w skład floty polskiego przewoźnika. 


Proces rekrutacji na stanowisko pilota będzie odbywał się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. PLL LOT chcą, aby absolwenci uczelni mogli później pracować w ich szeregach. Dla studentów zainteresowanych podjęciem pracy w LOT-ie uczelnia będzie organizować spotkania z pilotami narodowego przewoźnika oraz specjalistami od zasobów ludzkich, którzy pomogą przygotować się do rekrutacji.

Porozumienie będzie wykazywać obustronną synergie ponieważ absolwenci PWSZ w Chełmie będą mogli podjąć pracę na polskim rynku, natomiast LOT zyska dostęp do rekrutacji młodych i wykwalifikowanych pilotów.

Współpraca będzie także rozszerzona o wspólne projekty, eventy, konferencje oraz kampanie, które będą miały na celu promocje lotnictwa cywilnego wsród młodzieży szkolnej, a także popularyzację zawodów lotniczych wśród kobiet.

fot. LOTgość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie