PLL LOT partnerem PWSZ w Chełmie

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
26 lutego 2018 09:18
4 komentarze
Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie. Dzięki podpisanemu porozumieniu studenci będą mogli zdobyć praktyczne doświadczenie i podjąć pracę w LOT.
Reklama

- Nawiązanie współpracy z kolejną linią lotniczą to duży sukces dla naszej uczelni. Potwierdza to wysoki poziom kształcenia, jaki od lat oferuje PWSZ w Chełmie. Przykładamy dużą wagę do tego, by studenci mieli możliwość poznania rzeczywistych warunków pracy pilota i rozpoczęcia zawodowej kariery od razu po studiach – mówi dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie.

Studenci specjalności Pilotaż na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, będą mogli odbywać praktyki zawodowe w PLL LOT. Oprócz zajęć teoretycznych, młodzi piloci będą mieli możliwość przebywania na pokładzie samolotów pasażerskich, wchodzących w skład floty polskiego przewoźnika.


Proces rekrutacji na stanowisko pilota będzie odbywał się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. PLL LOT chcą, aby absolwenci uczelni mogli później pracować w ich szeregach. Dla studentów zainteresowanych podjęciem pracy w LOT-ie uczelnia będzie organizować spotkania z pilotami narodowego przewoźnika oraz specjalistami od zasobów ludzkich, którzy pomogą przygotować się do rekrutacji.

Porozumienie będzie wykazywać obustronną synergie ponieważ absolwenci PWSZ w Chełmie będą mogli podjąć pracę na polskim rynku, natomiast LOT zyska dostęp do rekrutacji młodych i wykwalifikowanych pilotów.

Współpraca będzie także rozszerzona o wspólne projekty, eventy, konferencje oraz kampanie, które będą miały na celu promocje lotnictwa cywilnego wsród młodzieży szkolnej, a także popularyzację zawodów lotniczych wśród kobiet.

fot. LOT
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_419d9 2018-02-27 15:57   
gość_419d9 - Profil gość_419d9
Brawo Chełmie!
Odkąd w Rzeszowie nastało "nowe/stare" - poziom kształcenia lotniczego na OKL i PRz schodzi na psy.... wiem coś o tym, bo kończę szkolenie.
gość_9228e 2018-02-27 08:19   
gość_9228e - Profil gość_9228e
Chełm w ksztalceniu kadry lotniczej wyprzedził Rzeszów, brawo!
gość_58846 2018-02-26 20:39   
gość_58846 - Profil gość_58846
Zdecydowanie za późno. W ogóle jestem zdania, że absolwenci państwowych szkół wyższych (bezpłatnych) powinni przez okres np. 5 lat przepracować w firmie z polskim kapitałem, płacącej podatki w Polsce. Jeśli absolwent chce mieć lepsze warunki w innych firmach, ok, ale zwrot do kasy państwa za studia. Dotyczy pilotów, lekarzy, itd...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama