×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Autobusy szynowe Pesy na lotnisku w Kijowie


Koleje ukraińskie "Ukrzalizyncia" zapowiedziały uruchomienie połączenia pomiędzy głównym dworcem kolejowym w Kijowie a lotniskiem Boryspol. Trasę mają obsłużyć autobusy szynowe wyprodukowane w bydgoskiej Pesie.


Pracę związane z doprowadzeniem linii pod jeden z terminali lotniska Kijów Boryspol mają rozpocząć się wiosną br. Według zapewnień zarządu ukraińskich kolei pracę mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Projekt ma również poparcie rządu ukraińskiego, który uważa, że doprowadzenie kolei do lotniska jest niezbędne w związku z prognozami wzrostu ruchu lotniczego w stolicy Ukrainy. W ub. roku port lotniczy Boryspol odprawił 10,5 mln pasażerów co oznacza wzrost o 18 proc. względem roku 2016.

Wcześniej planowano budowę podziemnego terminalu kolejowego i dodatkowych stacji na trasie, jednak obecnie zdecydowano się na wariant oszczędnościowy. Do lotniska zostanie wydłużona jedna z linii kolejowych. Koszt przedłużenia istniejącej trasy, modernizacji infrastruktury kolejowej i przygotowania autobusów szynowych 620M ma pochłonąć około 25 mln euro. Według ukraińskich kolei inwestycja ma się zwrócić za około 10 lat. 


Ukrzalizyncia posiada 11 autobusów szynowych 620M bydgoskiej Pesy. Pojazdy tego typu wożą już pasażerów na lotnisko w Wilnie, oferując lepszy czas przejazdu niż inne obecnie kursujące na tej trasie środki transportu.

Przejazd ma kosztować około 100 hrywien (ok. 12 PLN) i trwać 30 min, szacuje rynek-kolejowy.pl

fot. Wikimedia Commonsgość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie