Adria Airways ma nowego prezesa

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
23 lutego 2018 07:57
Słoweńskie linie Adria Airways ogłosiły zmiany na stanowisku prezesa. Następcą rezygnującego z funkcji Arno Schuster zostanie Holger Kowarsch, który został mianowany na stanowisko 15 lutego br.
Reklama

Po prywatyzacji w 2016 r. Adria Airways Schuster doprowadził do przekształcenia przedsiębiorstwa, będącego wcześniej własnością państwa, w rozwijającą się linie lotniczą.

Schuster stworzył zrównoważony plan finansowy, zwiększył realizowane usługi o 14 proc. i zaoferował usługi linii jako dostawcę usług leasingowych dla innych przewoźników.


Arno Schustera zastąpi na stanowisku prezesa Holger Kowarsch. Pracował on wcześniej w 4K Invest, które jest udziałowcem Adria Airways. Kowarsch ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu i był odpowiedzialny za nadzorowanie słoweńskiej linii.

- Dziękujemy Arno Schusterowi za jego doskonałą pracę i ogromną wartość, jaką przyniósł linii Adria Airways. Jego wizja rozwoju i strategia zarządzania były kluczowe dla powrotu firmy do zrównoważonego wzrostu. Rozumiemy, że chce spędzać więcej czasu z najbliższymi w rodzinnym Wiedniu. Holger Kowarsch jest idealnym następcą; skoncentruje się na dalszym rozwoju i ekspansji siatki połączeń - mówi Markus Zöllner, z firmy 4K Invest właściciela Adria Airways.

fot. Andrzej Amerski

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama