×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Adria Airways ma nowego prezesa


Słoweńskie linie Adria Airways ogłosiły zmiany na stanowisku prezesa. Następcą rezygnującego z funkcji Arno Schuster zostanie Holger Kowarsch, który został mianowany na stanowisko 15 lutego br.


Po prywatyzacji w 2016 r. Adria Airways Schuster doprowadził do przekształcenia przedsiębiorstwa, będącego wcześniej własnością państwa, w rozwijającą się linie lotniczą.

Schuster stworzył zrównoważony plan finansowy, zwiększył realizowane usługi o 14 proc. i zaoferował usługi linii jako dostawcę usług leasingowych dla innych przewoźników.


Arno Schustera zastąpi na stanowisku prezesa Holger Kowarsch. Pracował on wcześniej w 4K Invest, które jest udziałowcem Adria Airways. Kowarsch ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu i był odpowiedzialny za nadzorowanie słoweńskiej linii.

Dziękujemy Arno Schusterowi za jego doskonałą pracę i ogromną wartość, jaką przyniósł linii Adria Airways. Jego wizja rozwoju i strategia zarządzania były kluczowe dla powrotu firmy do zrównoważonego wzrostu. Rozumiemy, że chce spędzać więcej czasu z najbliższymi w rodzinnym Wiedniu. Holger Kowarsch jest idealnym następcą; skoncentruje się na dalszym rozwoju i ekspansji siatki połączeń - mówi Markus Zöllner, z firmy 4K Invest właściciela Adria Airways.

fot. Andrzej Amerski
gość_e351f - Profil
gość_e351f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie