Tu znajdziecie najpiękniejsze plaże świata

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
22 lutego 2018 12:48
1 komentarz
Lubicie spędzać wakacje wygrzewając się w słońcu? Serwis TripAdvisor opublikował własnie listę najpiękniejszych plaż na świecie.
Reklama

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła plaża Grace Bay w Turks i Caicos, terytorium zależnym Wielkiej Brytanii znajdującym się na północ od Haiti. Plaża otoczona jest rafą koralową, słynie z białego piasku i jest idealnym miejscem na uprawianie różnych sportów wodnych. Zachwyceni będą również miłośnicy długich spacerów nad brzegiem morza.


Drugie miejsce zajęła plaża Baia do Sancho położona w archipelagu wysp Fernando de Noronha, oddalonych o 350 km od brazylijskiego wybrzeża. Nieustannie zachwyca krystalicznie czystą wodą, świetnymi warunkami do nurkowania oraz klifami, w którym obserwować można delfiny.


Na trzecim miejscu uplasowała się Varadero Beach na Kubie. Uroku temu miejscu dodają otaczające ją jaskinie, niewielkie piaszczyste wysepki wystające ponad rafę koralową oraz palmy.

W pierwszej dziesiątce znalazły się również plaże na Arubie, Kajmanach, Florydzie, Dominikanie oraz w Meksyku. Jeśli jednak wolicie wybrać się nieco bliżej to TripAdvisor poleca również najpiękniejsze plaże w Europie.

La Concha Beach w San Sebastian w Hiszpanii to miejsce, które zachwyciło turystów. Czeka tu na Was ponad 1,5 kilometrowa plaża o białym piasku oraz urocza zatoczka, po środku której znajduje się wysepka Isla Santa Clara.

Elafonissi Beach na Krecie przyciąga swoją turkusową wodą oraz różowym piaskiem, niezmiennie przyciąga rzesze miłośników plażowania. Trzecie miejsce w rankingu przypadło Falesia Beach w Portugalii, która zachwyca złotem piaskiem oraz pomarańczowymi klifami. Na kolejnych miejscach uplasowały się Fig Tree Beach na Cyprze oraz Bournemouth Beach w Wielkiej Brytanii.
Reklama

Ostatnie komentarze

Marcin14 2018-02-22 21:30   
Marcin14 - Profil Marcin14
Moim zdaniem najpiękniejsze są dziesiątki plaż australijskich. Często są bardzo szerokie i mają po kilkadziesiąt kilometrów długości, a ani żywej duży na nich. Powodem są duże odległości od skupisk ludzkich, płaszczki i krokodyle albo rekiny w niektórych rejonach. Na takiej plaży można sobie siedzieć nawet tydzień (np. w kamperze) i nie spotkać absolutnie nikogo.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama