United: W czerwcu debiut 737 MAX 9

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
22 lutego 2018 08:13
Linie United Airlines wprowadzą w czerwcu br. do swojej floty pierwszego boeinga 737 MAX 9 na trasach z Houston i Los Angeles.
Reklama

Nowa maszyna w barwach linii zadebiutuje od 7 czerwca br.na trasach z Houston do Anchorage, Austin, Fort Lauderdale, Orlando i San Diego. Od 29 czerwca siatka połączeń na której będzie operował MAX 9 zostanie rozszerzona o Los Angeles, Sacramento i Tampy. Jednorazowo 29 czerwca samolot obsłuży trasę z Los Angeles do Honolulu.

- Dodanie do naszej floty boeinga 737 MAX 9 zwiększa nasze starania, aby stać się bardziej wydajnym i produktywnym przewoźnikiem lotniczym. Samolot tego typu ma lepszą wydajność względem paliwa, niższe koszty utrzymania a to wszystko przy jednoczesnym zachowaniu komfortu pasażera - mówi Andrew Levy, dyrektor finansowy United.

Boeingi 737-9 MAX 9 w barwach United zostaną skonfigurowane w układzie 179 miejsc, tak samo jak w przypadku 737-900ER. Linia otrzyma dziesięć MAX 9 w 2018 roku, a pierwsze dostawy rozpoczną się w kwietniu i maju. Do czerwca przewoźnik będzie posiadał sześć maszyn tego typu.


Federalna Administracja Lotnictwa Stanów Zjednoczonych 16 lutego zatwierdziła 737 MAX 9 do użytku komercyjnego wydając certyfikat Amended Type Certificate (ATC), który potwierdza, że zdolność techniczna samolotu, jak również jego obsługa i systemy są zgodne z wymaganymi przepisami lotniczymi. Umożliwiło to rozpoczęcie procesu dostaw pierwszego samolotu do Lion Air Group. United będzie pierwszym amerykańskim operatorem MAX 9. W ub. roku do floty samoloty MAX 8 wprowadziły linie American Airlines i Southwest Airlines. United posiada zamówienie na 61 boeingów MAX 9 oraz 100 MAX 10.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama