Norwegian: Brak slotów na Gatwick

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
22 lutego 2018 08:24
4 komentarze
Norwegian chciałby dalej rosnąć na londyńskim lotnisku Gatwick. Jednak jego rozwój jest blokowany brakiem dostępnych slotów, twierdzi Bjorn Kjos, prezes linii w rozmowie z ATWOnline.
Reklama

Norwegian Air UK, spółka-córka linii Norwegian, działająca w Wielkiej Brytanii, przejmie wszystkie loty długodystansowe obsługiwane z lotniska Londyn Gatwick. Kjos widzi jeszcze większy potencjał na lotnisku w Gatwick. Według niego Norwegian mógłby podwoić liczbę rotacji długodystansowych, jednak nie pozwala na to brak slotów - Moglibyśmy latać do Nowego Jorku JFK cztery razy dziennie, jednak jesteśmy ograniczeni przez zatłoczone lotniska i brak dostępnych slotów. Na takie loty istnieje bardzo ogromne zapotrzebowanie - komentuje prezes Norwegiana.

Przewoźnik w grudniu ub. roku nabył sloty od Small Planet Airlines, aby zwiększyć swoją obecność na Gatwick, ale zrezygnował z wcześniejszej możliwości zakupu slotów od upadłej linii Monarch Airlines, które ostatecznie wykupił British Airways. Norwegian nie był w stanie w tamtym czasie ich od razu zagospodarować i mógłby je utracić z powodu nie wykorzystywania dostępnych godzin lotów.

Kolejnym czynnikiem ograniczającym szybszy wzrost przewoźnika jest brak praw do przelotów nad Syberią. Pomimo ograniczeń, Kjos podkreśla, że Norwegian nie planuje dywersyfikacji swoich operacji w Gatwick na rzecz drugie lotniska jak np. Stansted.


Norwegian wykonujący 256 cotygodniowych lotów z Gatwick jest trzecim co do wielkości przewoźnikiem na londyńskim lotnisku - za easyJetem i British Airways.

fot. Norwegian
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_251b0 2018-02-22 21:33   
gość_251b0 - Profil gość_251b0
Mają do wyboru jeszcze Stansted, Luton albo Southend, no ale uparli się tylko na Gatwick. A taki Emirates jakoś nie ma problemu bo planuje zacząć latać także na Stansted.
Blazej UK 2018-02-22 13:22   
Blazej UK - Profil Blazej UK
Im więcej lini zacznie latać samolotami typu B737 na dalekich trasach wysyłając np dwa737 zamias jednego 787 tym większy zacznie robić się problem ze slotami
gość_29de0 2018-02-22 11:52   
gość_29de0 - Profil gość_29de0
Tak z ciekawości: a jak wygląda sytuacja ze slotami na Stansted? Ktoś wie?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama