Powstają nowe polskie linie lotnicze

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
21 lutego 2018 11:45
30 komentarzy
Nowy przewoźnik będzie specjalizował się w oferowaniu usług leasingu samolotów wraz z załogą (wet lease). Start działalności przewidziany jest na trzeci kwartał tego roku. W projekt zaangażowani są Tomasz Balcerzak i Rafał Orłowski.
Reklama

W ofercie BLUairways, bo tak nazywać ma się nowa linia, będzie zarówno leasing długoterminowy, jak i oferta leasingu ad-hoc.

- BLUairways jest specjalistycznym dostawcą oferowania realizowanego samolotami wąskokadłubowymi z siedzibą w Polsce - przedstawia się nowa firma na stronie internetowej.

Jak czytamy na stronie przewoźnika, leasing długoterminowy pozwala stanowić uzupełnienie floty w okresie szczytu sezonu, przed planowanymi dostawami nowych maszyn, przy planowaniu nowych tras oraz stanowi ofertę dla lotniczych start-upów. BLUairways umożliwia wynajem samolotów wraz z całą załogą, jak też z częścią własnego personelu pokładowego, który będzie pracował wspólnie z personelem pokładowym leasingobiorcy.

Leasing ad-hoc przeznaczony jest dla przewoźników, którzy chcą pilnie uzupełnić flotę dodatkową maszyną. W takim wypadku samolot BLUairways może zostać podstawiony w przeciągu dwóch godzin.


Na razie brak informacji na temat floty BLUairways. Firma aktywnie poszukuje inwestorów, którzy pomogliby rozszerzyć flotę przedsiębiorstwa przed rozpoczęciem działalności planowanym na trzeci kwartał tego roku.

Prezesem nowego przewoźnika jest Karl Bluhm, od ponad dekady pilot samolotów biznesowych Bombardier Challenger 604, a w tym roku ukończył studia w zakresie zarządzanie w lotnictwie oraz operacji na The De Vinci Institute, dyrektorem operacyjnym zaś Tomasz Balcerzak, związany w przeszłości z Centralwings (dyrektor operacji), Enter Air (członek zarządu i dyrektor operacji), PLL LOT (dyrektor operacji, członek zarządu) oraz Eurolot (prezes zarządu). Obowiązki dyrektora handlowego piastuje Bartosz Czajka, od 2011 do 2015 r. związany z PLL LOT, obecnie właściciel firmy consultingowej Bravo Charlie.

Władze spółki uzupełniają Arleta Bluhm, dyrektor kapitału ludzkiego, od 2011 r. pracująca w British Airways oraz Rafał Orłowski, dyrektor rozwoju biznesowego, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora handlowego w liniach lotniczych OLT Express Poland, Yes Airways, a także dyrektora siatki w liniach lotniczych Centralwings.

fot. BLUairways
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_9eab4 2018-02-24 15:41   
gość_9eab4 - Profil gość_9eab4
gość_5a7c5 - nie kolego. Panu B powinien najpierw ponieść konsekwencje przekrętu szczególnie w Eurolot. Tylko ci ciekawe nikomu z prokuratury się z tym nie spieszy. I od tego zacznijmy budowanie czegokolwiek..
gość_5a7c5 2018-02-23 15:52   
gość_5a7c5 - Profil gość_5a7c5
no tak niech i sąsiada dotknie pomór i tak nie zbudujemy IV RP
gość_ba127 2018-02-23 10:14   
gość_ba127 - Profil gość_ba127
Hmmm...
Historia zatrudnienia specjalistów - od Centralwings przez OLT i YES Airways - dobrze wróży spółce.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama