×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Powstają nowe polskie linie lotnicze


Nowy przewoźnik będzie specjalizował się w oferowaniu usług leasingu samolotów wraz z załogą (wet lease). Start działalności przewidziany jest na trzeci kwartał tego roku. W projekt zaangażowani są Tomasz Balcerzak i Rafał Orłowski.


W ofercie BLUairways, bo tak nazywać ma się nowa linia, będzie zarówno leasing długoterminowy, jak i oferta leasingu ad-hoc.  

- BLUairways jest specjalistycznym dostawcą oferowania realizowanego samolotami wąskokadłubowymi z siedzibą w Polsce - przedstawia się nowa firma na stronie internetowej

Jak czytamy na stronie przewoźnika, leasing długoterminowy pozwala stanowić uzupełnienie floty w okresie szczytu sezonu, przed planowanymi dostawami nowych maszyn, przy planowaniu nowych tras oraz stanowi ofertę dla lotniczych start-upów. BLUairways umożliwia wynajem samolotów wraz z całą załogą, jak też z częścią własnego personelu pokładowego, który będzie pracował wspólnie z personelem pokładowym leasingobiorcy.

Leasing ad-hoc przeznaczony jest dla przewoźników, którzy chcą pilnie uzupełnić flotę dodatkową maszyną. W takim wypadku samolot BLUairways może zostać podstawiony w przeciągu dwóch godzin. 


Na razie brak informacji na temat floty BLUairways. Firma aktywnie poszukuje inwestorów, którzy pomogliby rozszerzyć flotę przedsiębiorstwa przed rozpoczęciem działalności planowanym na trzeci kwartał tego roku.

Prezesem nowego przewoźnika jest Karl Bluhm, od ponad dekady pilot samolotów biznesowych Bombardier Challenger 604, a w tym roku ukończył studia w zakresie zarządzanie w lotnictwie oraz operacji na The De Vinci Institute, dyrektorem operacyjnym zaś  Tomasz Balcerzak, związany w przeszłości z Centralwings (dyrektor operacji), Enter Air (członek zarządu i dyrektor operacji), PLL LOT (dyrektor operacji, członek zarządu) oraz Eurolot (prezes zarządu). Obowiązki dyrektora handlowego piastuje Bartosz Czajka, od 2011 do 2015 r. związany z PLL LOT, obecnie właściciel firmy consultingowej Bravo Charlie.

Władze spółki uzupełniają Arleta Bluhm, dyrektor kapitału ludzkiego, od 2011 r. pracująca w British Airways oraz Rafał Orłowski, dyrektor rozwoju biznesowego, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora handlowego w liniach lotniczych OLT Express Poland, Yes Airways, a także dyrektora siatki w liniach lotniczych Centralwings.

fot.  BLUairways


Reklama


Booking.com
gość_e952f - Profil
gość_e952f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie