LOT: Strona jak z poprzedniej epoki

19 sierpnia 2009 23:31
97 komentarzy
Reklama

Uruchomiona została nowa, długo zapowiadana i oczekiwana strona internetowa Polskich Linii Lotniczych LOT. Chcemy wierzyć, że witryna jest w fazie początkowych testów i "produkcji".

Tak czy inaczej - nowy twór wypada ocenić. Na pierwszy rzut oka strona sprawia wrażenie, jakby zaprojektowana była pod koniec ubiegłego wieku. Witryna niemalże archaiczna i prostacka. Poprzednia wersja wizualnie wydawała się być o wiele nowocześniejsza.


Górna część strony, swojego rodzaju winieta, to niebieskawa (ani to niebieski, ani granatowy) belka, o pokaźnej powierzchni - zupełnie niewykorzystanej. Znalazło się tam skromne, wręcz podkulone logo LOT-u.

O ile wszechobecne pochodne błękitu i bieli są usprawiedliwione, o tyle tej zaskakującej czerwieni nie potrafię przypiąć do niczego. Czcionka, a raczej ich niespójny natłok - wprost z notatnika Windows. Ponadto każda "z innej parafii".

Pod belką bije po oczach przemieszczający się, rozdygotany tekst o LOT Charters.

Zarezerwujmy. Wybieramy kierunek (dla przykładu: one way), datę, ilość osób i przechodzimy dalej. Pojawia się dotąd znane pole wybranych ofert na okres kilku dni... jednak aby pole to odnaleźć, trzeba się przyjrzeć. W końcu, gdy się to uda, wybieramy dzień i przechodzimy do kolejnego etapu.

I tutaj także wszystko pisane niemrawą, ledwo widoczną czcionką, zgrupowane w niemal niewidocznej tabeli. Ale za to przybyło kolorów - tabela dzieli się na różne pokolorowane taryfy: LOT promo, Grey, Blue, Gold, Bussines.

In plus oceniamy jedynie wyświetlanie kalendarza wraz z cenami. To jedyne chyba ułatwienie dla pasażera w nowej odsłonie lotowskiej witryny.

Po wybraniu taryfy, na kolejnej podstronie, pół ekranu zajmuje oferta ubezpieczeń i wynajmu samochodów. Ubezpieczenie, rodem z tanich chwytów Ryanaira, zaznaczone i gotowe do wykupienia. Cena 35 zł. A może, ktoś się nie zorientuje... LOTowi nie wypada!

Według strony przewoźnika flota LOTu zubożała o wszystkie Boeingi, a linia eksploatuje tylko ATRy i Embraery. Dodatkowo informacje o szczegółach typu samolotu rozjeżadzją się w prawą stronę. Mapa połączeń nie zawiera połączeń oferowanych przez linię, np. Kraków - Rzym, Katowice - Turyn czy Rzeszów - Nowy Jork. Po kliknięciu w Warszawę nie pojawia się żadne połączenie...

Jak na wstępie: oby to była bardzo wstępna wersja witryny naszego narodowego przewoźnika. Dotąd staraliśmy się wszelkim pozytywnym poczynaniom LOT-u kibicować. Tym razem należy się bura od dołu do góry. Strona jak nie z tej epoki. Barwy bynajmniej nie LOT-u. Zero... polotu i innowacyjności. Prawie żadnych ułatwień.

Naszym subiektywnym zdaniem: Wstyd!

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
znacznik 2009-09-08 22:59   
znacznik - Profil znacznik
Widać Lot trochę skopiował ze strony LH. Dobrze, że ją wybrał sobie na wzór a nie np British A. Teraz można się właśnie zastanawiać, która strona lepsza, ale póki wchodzi w to rzecz gustu to rozstrzygnąć się nie da. Jedno jest pewne, że Lot w tym aspekcie dogonił czołówkę.
4tech 2009-09-08 14:46   
4tech - Profil 4tech
mezmer: wlasnie....probowalem to wielkim krytykom LO i ich strony internetowej przekazac...ze strona LO i LH sa praktycznie tozsame:)..no ale coz wg. nich,strona LH to niedoscigniony wzor dla LO a ja uwazam ze strona LO jest prostsza i przez to bardziej czytelna....a co do kolorow to rzecz gustu...LH ma dwa kolorki wiec ma wieksze pole manewru niz LO ze swoim niebieskim.....:) a czy strona LO podoba mi sie osobiscie czy tez ja lubie to juz inna sprawa....ale i tak uwazam ze strona LO jest lepsza niz strony AZ,AF,FR(brrrr)..etc..
mezmer 2009-09-08 14:24   
mezmer - Profil mezmer
Dobry pomysł :). wróc uwagę na zakładkę z lewej strony do rezerwacji samolot-hotel-samochod:)...i na brak flashowych grafik na stronie lotu...serio uwazacie, ze lufthansy jest czytelniejsza? :). LOTowa jest mega uboga, ale przynajmniej nie zawala ci reklama polowy ekranu. a ja mam jeszcze ABP zainstalowane ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama