×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AF-KLM chce utrzymać Alitalię w SkyTeam


Linie lotnicze Air France-KLM są zainteresowany tym, by Alitalia pozostała w sojuszu SkyTeam a także w transatlantyckim joint-venture Air France, KLM oraz Delty. Nie planują jednak inwestycji we włoskiego przewoźnika.


- Badamy różne możliwości jak utrzymać Alitalię w rodzinie SkyTeam bez konieczności tego, by Air France-KLM stały się kupcem Alitalii - powiedział Jean-Marc Janaillac, prezes Air France-KLM.

- Nie możemy nie być zainteresowani przyszłością Alitalii, która jest partnerem Air France-KLM, partnerem Delty oraz Air France-KLM w transatlantyckim joint-venture. Dlatego musimy przyglądać się temu, co dzieje się z Alitalią. Nie oznacza to jednak, że nabędziemy udziały w Alitalii - dodał Fred Gagey, prezes Air France.

Gagey poinformował, że francusko-holenderski przewoźnik nie planuje dokonywania przejęć, po tym gdy w ubiegłym roku nabył 31 proc. udziałów w Virgin Atlantic


Tymczasem maleją szanse na to, że Alitalia znajdzie nabywcę jeszcze przed planowanymi na 4 marca wyborami parlamentarnymi we Włoszech. Jak wyjaśnił Carlo Calenda, minister przemysłu Włoch, potencjalni inwestorzy wstrzymują się z procedowaniem czekając na wynik głosowania. 

fot. Tomasz Śniedziewski gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie