×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar Airways odbiera pierwszego A350-1000


Dziś (20.02) Qatar odebrał w Tuluzie pierwszego airbusa A350-1000. Katarski przewoźnik to największy na świecie klient A350 XWB. Samolot zadebiutuje w swoim pierwszym rejsie 24 lutego br. na trasie z Dohy do Londynu Heathrow.


Samolot jest pierwszym z trzydziestu siedmiu A350-1000 zamówionych przez przewoźnika i jest pierwszym samolotem Airbusa wyposażonym w nowe siedzenia Qsuite, oferujące pierwsze podwójne łóżko w klasie biznes.

Qatar Airways zawsze wymaga od swoich klientów najlepszych rozwiązań, dlatego jesteśmy pierwszą linią lotniczą na świecie, która będzie latać samolotem Airbus A350-1000. Ten niezwykły samolot stanie się nieodłączną częścią floty Qatar Airways i pozwoli nam utrzymać przewagę nad konkurencją, dzięki czemu będziemy nadal oferować naszym pasażerom wyjątkowy poziom komfortu i usług - powiedział Akbar Al Baker, dyrektor generalny Qatar Airways podczas ceremonii odbioru.


Linia posiada obecnie 23 sztuki A350-900. Oba samoloty są komplementarne i zapewniają maksymalne podobieństwo z efektywnością operacyjną i tym samym wyjątkowym doświadczeniem pasażera w kabinie Airspace.

Ogromnym zaszczytem jest dla nas dostarczenie pierwszego A350-1000 do naszego pierwszego klienta. Nasz nowy samolot posiada wiele korzyści w zakresie oszczędności paliwa, kosztów operacyjnych oraz zupełnie nowej jakości komfortu podróży. Model -1000 jest idealnym samolotem dla wysokiej jakości produktu oferowanego przez Qatar Airways. Dzięki większej pojemności w porównaniu do A350-900, najnowszy model szerokokadłubowy będzie odgrywał ważną rolę na najbardziej ruchliwych trasach długodystansowych przewoźnika i przyczyni się do wzmocnienia jego pozycji w czołówce branży lotniczej - powiedział Fabrice Brégier, dyrektor operacyjny Airbusa i prezes Airbus Commercial Aircraft. 


W konfiguracji Qatar Airways A350-1000 oferuje 44 dodatkowe miejsca, z łączną liczbą 327 miejsc w trzyklasowej konfiguracji. Zasięg samolotu to 14,8 tys. kilometrów. Model -1000 ma m.in. nowe podwozie główne z sześcioma kołami, kadłub dłuższy o 7 metrów od wersji -900 oraz mocniejsze silniki Rolls-Royce Trent XWB-97.gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie