×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Senegal rozpocznie loty w kwietniu


Linie lotnicze Air Senegal zainaugurują loty regionalne w drugim kwartale br. Przewoźnik planuje rozpocząć działalność na lotnisku w Diass w Senegalu od kwietnia. Poprzednia państwowa linia, Senegal Airlines, zbankrutowała w 2016 r.


Deklaracja o rozpoczęciu operacji została wydana 12 lutego br. przez Philipa Bohna, dyrektora generalnego senegalskiej linii lotniczej. Linią planowała inaugurację wcześniej. Niestety uzyskanie certyfikatu przewoźnika lotniczego wydawanego przez National Civil Aviation and Meteorology Agency (ANACIM) trwało dłużej niż przewidywano. 

Myślę, że w ciągu następnych kilku tygodni, jeśli uda nam się zakończyć ten proces, będziemy mogli rozpocząć naszą działalność - powiedział Bohn.

Kapitał Air Senegal jest w 100 proc. własnością Caisse des Dépôts et Consignations, która wydała do tej pory 23 mld franków CFA w inwestycje związaną z uruchomieniem linii.


Linia Air Senegal zamówiła dwa airbusy A330-900neo wraz z opcjami na dostawy kolejnych dwóch samolotów tego typu. Dostawy rozpoczną się w styczniu 2019 r. Będą to pierwsze samoloty szerokokadłubowe we flocie linii, obecnie przewoźnik posiada dwa ATR-72.gość_e351f - Profil
gość_e351f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie