Air Senegal rozpocznie loty w kwietniu

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
21 lutego 2018 09:51
Linie lotnicze Air Senegal zainaugurują loty regionalne w drugim kwartale br. Przewoźnik planuje rozpocząć działalność na lotnisku w Diass w Senegalu od kwietnia. Poprzednia państwowa linia, Senegal Airlines, zbankrutowała w 2016 r.
Reklama
Deklaracja o rozpoczęciu operacji została wydana 12 lutego br. przez Philipa Bohna, dyrektora generalnego senegalskiej linii lotniczej. Linią planowała inaugurację wcześniej. Niestety uzyskanie certyfikatu przewoźnika lotniczego wydawanego przez National Civil Aviation and Meteorology Agency (ANACIM) trwało dłużej niż przewidywano.

- Myślę, że w ciągu następnych kilku tygodni, jeśli uda nam się zakończyć ten proces, będziemy mogli rozpocząć naszą działalność - powiedział Bohn.

Kapitał Air Senegal jest w 100 proc. własnością Caisse des Dépôts et Consignations, która wydała do tej pory 23 mld franków CFA w inwestycje związaną z uruchomieniem linii.


Linia Air Senegal zamówiła dwa airbusy A330-900neo wraz z opcjami na dostawy kolejnych dwóch samolotów tego typu. Dostawy rozpoczną się w styczniu 2019 r. Będą to pierwsze samoloty szerokokadłubowe we flocie linii, obecnie przewoźnik posiada dwa ATR-72.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N