×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France-KLM planuje rozwój Transavii France


Grupa Air France-KLM planuje rozszerzyć liczbę samolotów we flocie francuskiego oddziału Transavii. Obecnie niskobudżetowa linia w swoich założeniach ma posiadanie 40 maszyn. Rozwój przewoźnika podyktowany jest zwiększoną popularnością i rentownością linii.


- Transavia odnotowała silny wynik operacyjny za ostatni rok finansowy, utrzymany przez rekordową liczbę pasażerów - obsłużyliśmy ich prawie 15 milionów. Wynikało to przede wszystkim z niższych kosztów jednostkowych i operacyjnych, porównywalnych do tych osiąganych przez Ryanaira czy easyJeta. Biorąc pod uwagę nasz wzrost, Transavia może zostać wykorzystana do odzyskania udziałów w rynku francuskim utraconym w stosunku do tanich linii lotniczych, a także szybkich pociągów TGV. Rozważamy również linii poza 40 samolotów, mając ambicję, by odzyskać naszą pozycję we francuskich regionach - powiedział Jean-Marc Janaillac, prezes grupy i dyrektor generalny.

Taki ruch wymagałby jednak negocjacji ze związkami zawodowymi, zważywszy na dwutygodniowy strajk Air France w 2014 roku, który był spowodowany próbą sparowania przez prezesa Alexandra de Junaica planów Transavia Europe z francuską linią.

Zgodnie z porozumieniem osiągniętym przez związek zawodowy SNPL w 2014 r., który zakończył strajk, zarząd zgodził się, aby liczba samolotów we flocie Transavii France wynosiła maksymalnie 40 maszyn. Niskokosztowy przewoźnik nie mógł przejąć też żadnych krajowych połączeń z Paryża CDG od Air France. Według bazy danych ch-aviation Transavia France posiada obecnie 23 boeingi 737-800NG.


Inne warunki obejmowały wykluczenie Transavii France z działalności poza lotniskiem w Paryżu CDG. Zasięg sieci Transavia France z francuskich lotnisk jest ograniczony do około 4,6 tys. km. - linia  nie może także obsługiwać tras długodystansowych.

- Musimy kontynuować naszą politykę dyskusji i negocjacji ze związkami, zachowując przy tym naszą silną postawę i wolę ograniczania naszych kosztów. Będziemy to robić w najbliższych tygodniach i miesiącach - dodał Junaillac.

fot. Katowice Airportgość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie