Air France-KLM planuje rozwój Transavii France

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
21 lutego 2018 09:00
3 komentarze
Grupa Air France-KLM planuje rozszerzyć liczbę samolotów we flocie francuskiego oddziału Transavii. Obecnie niskobudżetowa linia w swoich założeniach ma posiadanie 40 maszyn. Rozwój przewoźnika podyktowany jest zwiększoną popularnością i rentownością linii.
Reklama
- Transavia odnotowała silny wynik operacyjny za ostatni rok finansowy, utrzymany przez rekordową liczbę pasażerów - obsłużyliśmy ich prawie 15 milionów. Wynikało to przede wszystkim z niższych kosztów jednostkowych i operacyjnych, porównywalnych do tych osiąganych przez Ryanaira czy easyJeta. Biorąc pod uwagę nasz wzrost, Transavia może zostać wykorzystana do odzyskania udziałów w rynku francuskim utraconym w stosunku do tanich linii lotniczych, a także szybkich pociągów TGV. Rozważamy również linii poza 40 samolotów, mając ambicję, by odzyskać naszą pozycję we francuskich regionach - powiedział Jean-Marc Janaillac, prezes grupy i dyrektor generalny.

Taki ruch wymagałby jednak negocjacji ze związkami zawodowymi, zważywszy na dwutygodniowy strajk Air France w 2014 roku, który był spowodowany próbą sparowania przez prezesa Alexandra de Junaica planów Transavia Europe z francuską linią.

Zgodnie z porozumieniem osiągniętym przez związek zawodowy SNPL w 2014 r., który zakończył strajk, zarząd zgodził się, aby liczba samolotów we flocie Transavii France wynosiła maksymalnie 40 maszyn. Niskokosztowy przewoźnik nie mógł przejąć też żadnych krajowych połączeń z Paryża CDG od Air France. Według bazy danych ch-aviation Transavia France posiada obecnie 23 boeingi 737-800NG.


Inne warunki obejmowały wykluczenie Transavii France z działalności poza lotniskiem w Paryżu CDG. Zasięg sieci Transavia France z francuskich lotnisk jest ograniczony do około 4,6 tys. km. - linia nie może także obsługiwać tras długodystansowych.

- Musimy kontynuować naszą politykę dyskusji i negocjacji ze związkami, zachowując przy tym naszą silną postawę i wolę ograniczania naszych kosztów. Będziemy to robić w najbliższych tygodniach i miesiącach - dodał Junaillac.

fot. Katowice Airport

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_c041c 2018-02-22 11:08   
gość_c041c - Profil gość_c041c
"Zasięg sieci Transavia France z francuskich lotnisk jest ograniczony do około 4,6 tys. km. - linia nie może także obsługiwać tras długodystansowych." - chyba się tutaj coś nie zgadza, ponieważ widziałem samolot tej linii na lotnisku w Dubaju, dokąd jest z Paryża ponad 5 tys. km. Chyba że był to charter.
pszn 2018-02-21 13:34   
pszn - Profil pszn
"Zgodnie z porozumieniem osiągniętym przez związek zawodowy SNPL w 2014 r., który zakończył strajk, zarząd zgodził się, aby liczba samolotów we flocie Transavii France wynosiła maksymalnie 40 maszyn"

Europa upada:(
gość_faccf 2018-02-21 10:27   
gość_faccf - Profil gość_faccf
To może pojawi się szansa,że rozpoczną loty z Poznania
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N