×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Saratov Airlines przywraca An-148 do służby


Po katastrofie pod Moskwą linie lotnicze Saratov Airlines przeprowadziły kontrole techniczne samolotów An-148 i przywróciły maszyny ponownie do służby.

Nasi wyspecjalizowani eksperci przeprowadzili dodatkowe kontrole techniczne samolotów An-148. Maszyny są w pełni sprawne i zgodne ze specyfikacją operacyjną, dlatego linie lotnicze Saratov Airlines przywróciły An-148 do floty regularnie operującej w siatce połączeń - napisano w oświadczeniu opublikowanym na stronie przewoźnika.


11 lutego br. samolot lecący z Moskwy Domodiedowo do Orska rozbił się wkrótce po starcie. Zginęło 71 pasażerów i załoga. Linia lotnicza natychmiast zawiesiła operacje An-148. Saratov Airlines posiada obecnie pięć AN-148-100B. Samolot o numerze rejestracyjnym RA-61704, który rozbił się 11 lutego br., był jednym z młodszych i został dostarczony w czerwcu 2010 roku. AN-148 operowały głównie na trasach z Moskwy Domodiedowo do Kirowa, Orska, Penza i Kurska. Linie są największym komercyjnym operatorem samolotów tego typu.

fot. Wikimedia Commons

gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie