×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing 737 MAX 9 z certyfikatem ATC


Boeing 737 MAX 9 otrzymał certyfikat ATC od amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) umożliwiający użytkowanie samolotu do celów komercyjnych.


Przyznanie certyfikatu ATC poprzedził udany program testów lotniczych, który rozpoczął się w marcu 2017 roku a w którym udział brały dwa samoloty. Certyfikat ATC przyznany przez FAA stanowi potwierdzenie, że wszystkie systemy i ogólna wydajność samolotu są zgodne z wymaganiami przepisów lotniczych oraz norm certyfikacyjnych zapewniających bezpieczeństwo lotu. 

Nasze zespoły stworzyły oraz potwierdziły w trakcie testu lotniczego, doskonałe możliwości samolotów 737 MAX 9. Nie możemy się doczekać wprowadzenia tego samolotu na rynek dla naszych cenionych klientów; Jestem dumny z całego zespołu za pomoc w osiągnięciu kolejnego ważnego etapu rozwoju - powiedział Keith Leverkuhn, wiceprezes i dyrektor generalny programu 737 MAX. "


Boeing jest teraz w końcowej fazie przygotowywania MAX 9 do pierwszej dostawy do klient, którym jest Lion Air Group. Model 737 MAX 9 został zaprojektowany tak by zabrać na okład do 220 pasażerów (dzięki dodatkowym trzem rzędom siedzeń w porównaniu do MAX 8) oraz osiągnąć maksymalny zasięg lotu wynoszący 3550 mil morskich (ok 6570 km) tj. ok. 900 km więcej niż pozostałe modele 737. 

737 MAX jest najszybciej sprzedającym się samolotem w historii Boeinga. Amerykański producent zebrał już ponad 4300 zamówień od 93 klientów z całego świata.

Fot. Boeinggość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie