Turkish Cargo poleci do Liège w Belgii

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
16 lutego 2018 09:14
Turkish Cargo uruchomiły we wtorek (13.02) bezpośrednie loty cargo pomiędzy Stambułem a Liège w Belgii.
Reklama

- Nasza strategia jest bardzo jasna: pierwszeństwo mają firmy specjalizujące się w transporcie ładunków. Przewieźliśmy 717 tys. ton frachtu w 2017 r., co było dla nas rekordem. W tym roku zamierzamy przekroczyć 800 tys. ton. Rynek turecki jest bardzo ważny, dzięki usytuowaniu na skrzyżowaniu Europy, Azji i Afryki.- powiedział Steven Verhasselt, wicedyrektor handlowy Liege Airport.

Przewoźnik będzie głównie na tej trasie transportować na rynek europejski łatwo psujące się towary - głównie do Francji, Niemiec i Belgii. Obsługą frachtu zajmie się Aviapartner.

- Turkish Cargo jest jedną z firm o największym wzroście w światowym sektorze transportu towarów. Latamy już do ponad 80 miejsc na całym świecie, a naszym celem est operować do 120 krajów. Będziemy chcieli dołączyć do czołowej, światowej piątki przewoźników cargo. Pomoże nam w tym planowane 1,5 mln ton frachtu przewiezione do końca 2018 roku - dodał İlker Aycı, dyrektor generalny Turkish Airlines.


Na początku stycznia br. przewoźnik zamówił dodatkowe trzy boeingi 777 w wersji F, przystosowanej do przewozu cargo. Nowe zamówienie wpłynęło kilka tygodni po tym, jak przewoźnik odebrał dwie nowe maszyny w ramach planu dalszego rozwoju swojej działalności cargo.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama