Ryanair: 25 nowych tras po rozbudowie Modlina

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
15 lutego 2018 10:05
19 komentarzy
Po rozbudowie terminalu na lotnisku w Modlinie, Ryanair mógłby otworzyć kolejnych 25 nowych tras - przekonuje Juliusz Komorek, członek zarządu Ryanaira.
Reklama
Głównym powodem braku możliwości rozbudowy lotniska w Modlinie jest trwający konflikt udziałowców z Polskim Przedsiębiorstwem Państwowym "Porty Lotnicze", które również posiada udziały na lotnisku.

- Niestety rozpoczęcie prac jest cały czas blokowane przez PPL. Mamy nadzieje, że to się zmieni. Chcemy latać z Warszawy i chcemy rozwijać się na lotnisku w Modlinie. W przypadku braku rozbudowy, siłą rzeczy nowe trasy otrzyma np. Mediolan, Londyn czy Madryt - powiedział Juliusz Komorek, członek zarządu Ryanaira podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Ryanair obecnie lata z Modlina na 53 trasach. Irlandzki przewoźnik po rozbudowie portu do przepustowości około 7 mln rocznie, mógłby otworzyć nawet 25 nowych tras.

- Ryanair operuje na prawie 210 lotniskach. Proszę zobaczyć ile mamy możliwości rozwoju nowych połączeń w Modlinie. Prawie 150 miejsc pozostaje w zasięgu warszawskiego portu. Proszę spojrzeć na nasz rozwój np. w Krakowie. Również Modlin mógłby otrzymać tyle nowych połączeń. Nie będzie to możliwe bez dalszej rozbudowy. Już teraz jesteśmy narodowym przewoźnikiem w Polsce. Obsługujemy trzy razy więcej tras niż LOT - dodaje Komorek.


Linia ma także ambitne plany na kolejne lata. Komorek przekonuje, że do 2040 roku Ryanair chciałby, aby Modlin uzyskał przepustowość 12 mln pasażerów rocznie.

W 2018 roku Ryanair planuje w Polsce wzrost ruchu na poziomie 10 proc.

fot. Lotnisko Warszawa/Modlin

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ed20e 2018-11-13 18:31   
gość_ed20e - Profil gość_ed20e
Będą nowe trasy. Żaden z mądrych Państwa nie zgodził się zainwestować to w końcu Ryanair zainwestował. Literalnie kupił sobie to lotnisko...Już swój handling wprowadza, bo innym się "nie opłacało"
gość_a7fd5 2018-02-16 15:30   
gość_a7fd5 - Profil gość_a7fd5
To niech otworzy 15 z Radomia a resztę z Modlina, jak rozbudują Radom. Bo na południe od Warszawy też jest życie.
gość_e083a 2018-02-16 12:37   
gość_e083a - Profil gość_e083a
@gość_9eb57: lotnisko w Modlinie ma zysk na poziomie EBITA. Kto i co ma zatem dopłacać?

Blokada to kwesta tylko decyzji PPL.
Kasa na rozbudowę jest (będzie) zabezpieczona w postaci obligacji - przynajmniej tak twierdzi lotnisko, zatem nie o kasę tutaj chodzi. Jeśli wiele instytucji, które z radością zainwestują w rozwój WMI (i to nie tylko Ryanair).

PPL będzie politycznie blokować rozwój WMI, bo przy jego znacznym rozwoju budowa CPK może nigdy się nie spiąć pod względem finansowym. Za to wszystko oczywiście zapłaci obywatel - pasażer.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N