×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair Sun poleci do Albanii i Chorwacji


Ryanair Sun, czarterowa linia irlandzkiego przewoźnika niskokosztowego utworzy cztery bazy na polskich lotniskach i będzie latać dla  TUI oraz Grecos Holidays m.in. do Albanii i Chorwacji.


Ryanair Sun uruchomi w Polsce cztery bazy operacyjne; w Warszawie zbazuje dwa samoloty, w  Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu umieści po jednym boeingu 737. W Poznaniu i Wrocławiu przewoźnik wykorzysta infrastrukturę już istniejących bazy, natomiast w Katowicach i w Warszawie powstaną nowe.

W pierwszym sezonie działalności operacyjnej Ryanair Sun będzie wykonywał usługi czarterowe dla dwóch biur podróży; TUI oraz poznańskiego Grecos Holidays. Samoloty będą operować na polskich numerach rejestracyjnych, przewoźnik czeka na certyfikat AOC.

- Czekamy już tylko na certyfikacje Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Powinno to nastąpić w ostatnich dniach marca, bądź na początku kwietnia - mówi Juliusz Komorek, członek zarządu Ryanaira podczas konferencji prasowej w Warszawie.


Główne kierunki jakie obsłuży Sun to Grecja, Cypr i Hiszpania, ale pojawią się także ciekawe kierunki jak Split w Chorwacji czy Tirana w Albanii. Narazie przewoźnik będzie obsługiwał loty czarterowe, ale nie wyklucza w następnych latach sprzedaży biletów w formule czarter-mix.

gość_bf650 - Profil
gość_bf650
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie