×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zmiany kadrowe w kierownictwie JAL


Od 1 kwietnia br. Yoshiharu Ueki, obecny prezydent Japan Airlines obejmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej, zastępując na stanowisku Masaru Onishi.


65-letni Ueki, który funkcję prezydenta linii pełni od lutego 2012 r., zdobył uznanie w branży dzięki skutecznemu wyprowadzeniu linii lotniczych Japan Airlines z bankructwa. Ueki związany jest z przewoźnikiem od początków swojej kariery, którą zaczynał na stanowisku pilota. Przez 35 lat pilotował różne typy maszyn, poczynając od 50 miejscowych samolotów regionalnych do 500 miejscowych boeingów 747.


- Moje lata doświadczeń zdobytych zarówno w powietrzu jak i na ziemi, nauczyły mnie jak ważna jest odpowiedzialność i zrozumiałem, że nie ma różnicy czy pilotujesz samolot, czy kierujesz kierujesz firmą - pisał Ueki w jednym z artykułów, które publikuje na portalu Linkedin, dzieląc się z czytelnikami radami dotyczącymi efektywnego zarządzania liniami lotniczymi. 


Odejście z funkcji prezydenta po sześciu latach piastowania tej funkcji planował już w 2012 r., kiedy objął swoje obecne stanowisko. 

- Chciałem przekazać pałeczkę następnemu pokoleniu, zanim wyczerpie się moja energia i moment ten nastąpił właśnie w tym roku - powiedział Ueki podczas styczniowej konferencji prasowej w Tokio.

Ueki przejdzie na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej, zastępując na nim obecnego szefa organu, Masaru Onishi, który w dalszym ciągu pozostanie członkiem rady nadzorczej. 

Następcą Uekiego na stanowisku prezydenta JAL zostanie 56-letni Yuji Akasaka, który do tej pory pełnił funkcję dyrektora technicznego JAL. Akasaka związany jest z przewoźnikiem od 1987 r., w którym linie lotnicze zostały sprywatyzowane. Od tamtej pory Akasaka piastował wiele stanowisk kierowniczych w spółce, w tym stanowisko wiceprezydenta ds, bezpieczeństwa korporacyjnego. 

- Chcę kontynuować rozwój naszej działalności z zamiarem zapewnienia solidnych zysków, zamiast skupiania się na bezcelowym rozwijaniu skali działalności - zapowiedział Akasaka w rozmowie z agencją Reuters.


Nowego prezydenta linii czeka trudne zadanie odzyskiwania udziałów w japońskim rynku, na którym od 2016 r. największym przewoźnikiem są linie lotnicze All Nippon Airways (ANA). Podczas, gdy linie JAL zmagały się z kryzysem finansowym, linie ANA zagwarantowały sobie przewagę na rynku, między innymi dzięki zdobyciu najcenniejszych slotów w porcie lotniczym Tokio Haneda, zapewnieniu sobie lepszych ratingów konsumenckich oraz znacznemu rozwojowi siatki międzynarodowych połączeń lotniczych, w szczególności do Ameryki Północnej. 

Zmiany kadrowe w JAL wejdą w życie 1 kwietnia br. i muszą zostać zaakceptowane przez zgromadzenie generalne udziałowców, które będzie miało miejsce w czerwcu tego roku. 

fot. Japan Airlines 
gość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie