Szybciej na Bliski Wschód. UPS poleci do Dubaju

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
13 lutego 2018 09:24
1 komentarz
UPS uruchamia codzienne bezpośrednie połączenie ze swojego globalnego portu lotniczego Worldport® w Louisville w stanie Kentucky do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Reklama

Nowa trasa pozwoli skrócić czas dostawy przesyłek z obu Ameryk do najważniejszych lokalizacji na Bliskim Wschodzie o jeden pełny dzień roboczy. Połączenie, obsługiwane przez nowy samolot 747-8F z floty UPS, stanowi element rozbudowy inteligentnej globalnej sieci logistycznej UPS oraz wpisuje się w działania firmy, jako oficjalnego partnera logistycznego Expo 2020 w Dubaju.

- Zjednoczone Emiraty Arabskie prowadzą wymianę handlową ze wszystkimi 50 stanami USA i stały się rynkiem, na który trafia największa część amerykańskiego eksportu na Bliski Wschód. Znaczenie Dubaju jako ośrodka handlu międzynarodowego rośnie z każdym dniem. Teraz nasze towary i przesyłki ekspresowe będą dostarczane o jeden dzień szybciej. Dla firm wchodzących na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz w inne szybko rozwijające się sektory przemysłowe i handlowe w regionie, stwarza to wielkie możliwości rozwoju. Nasze nowe połączenie to kolejny przykład ciągłego rozwijania inteligentnej globalnej sieci logistycznej UPS, w ramach której transportuje się produkty stanowiące 3 proc. globalnego PKB. Wszystko po to, by sprostać stale rosnącym wymaganiom w zakresie handlu międzynarodowego - powiedział Jim Barber, prezes UPS International.


Trasa liczy 12,4 tys. km i jest najdłuższą regularną trasą obsługiwaną przez UPS w historii. Obsługa tej trasy jest możliwa dzięki nowemu boeingowi 747-8, który zapewnia dużą ładowność na długich dystansach. Obecnie nowe połączenie jest realizowane raz w tygodniu, a od 27 lutego będzie realizowane codzienne, od wtorku do soboty. Nowe połączenie wpisuje się w plany rozszerzenia obecności firmy w Dubaju, gdzie mieści się siedziba UPS na region Półwyspu Indyjskiego, Bliskiego Wschodu i Afryki (ISMEA). UPS zapewnia odpowiednią przepustowość, technologię i personel na potrzeby obsługi klientów wysyłających swoje towary do Dubaju i przez Dubaj w okresie poprzedzającym Expo 2020 oraz po tym wydarzeniu. Firma działa w regionie od 1989 roku.

- Nasi klienci oczekują większej przepustowości. Dzięki nowemu połączeniu z Dubajem będziemy w stanie ją zapewnić. UPS dokonał strategicznej inwestycji w jumbo jety 747-8, czyli największe samoloty, jakimi kiedykolwiek lataliśmy. Zapewnią one zrównoważoną ładowność na długich trasach międzynarodowych, takich jak ta - powiedział Brendan Canavan, prezes UPS Airlines.
Reklama

Ostatnie komentarze

Marcin14 2018-02-13 18:45   
Marcin14 - Profil Marcin14
Bardzo dziękuję za ten artykuł. Ma to duże znaczenie dla mojej pracy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama