Emirates finalizuje zamówienie na 36 airbusów A380

13 lutego 2018 09:32
Linie lotnicze Emirates podpisały umowę na zakup 36 airbusów A380, wzmacniając podpisane z producentem w styczniu br. zobowiązanie do zakupu (MoU). Linia podpisała kontrakt na 20 maszyn z opcją zakupu 16 kolejnych.
Reklama
Linie Emirates podpisały w styczniu br. zobowiązanie do zakupu 36 nowych samolotów Airbusa, które wczoraj (11.02) zostało oficjalnie potwierdzone. Przedstawiciele obu stron podpisali kontrakt na zakup kolejnych super jumbo. Umowa w oparciu o najnowsze ceny katalogowe jest wyceniana na 36 mld dolarów. Pierwsze dostawy mają się rozpocząć w 2020 roku.

Podczas podpisania kontraktu byli obecni szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Edouard Philippe, premier Francji. Umowa na zakup 36 nowych samolotów została podpisana przez szejka Ahmeda bin Saeed Al Maktoum, dyrektora generalnego Emirates oraz Mikaila Houari, dyrektora sprzedaży na Bliski Wschód i Afrykę w Airbusie.

Szejk Ahmed i francuski premier Edouard Philippe omówili także silne powiązania lotnicze między ZEA a Francją oraz rozwój usług lotniczych między oboma krajami.


- Umowa podkreśla nasze zaangażowanie w program A380, zapewniając stabilność linii produkcyjnej i wspierając dziesiątki tysięcy wartościowych miejsc pracy w całym łańcuchu dostaw. Dla Emirates, A380 był i jest bardzo udanym zakupem, co potwierdzają nasi klienci a także nasza działalność i marka. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z Airbusem w celu udoskonalenia samolotu i produktu pokładowego - powiedział szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, dyrektor generalny Emirates.

Razem z flotą liczącą obecnie 101 airbusów A380 i obecnym portfelem zamówień dla kolejnych 41 Super Jumbo, Emirates zainwestowało w program A380 ponad 60 mld dolarów, z łączną liczbą 178 samolotów. Flota A380 linii Emirates obsługuje zarówno silniki GE, jak i Rolls-Royce. Dla nowego zamówienia nie został jeszcze wybrany producent napędu.

- Dziękujemy Emirates za ich ciągłe zaufanie do airbusa A380, który tak skutecznie przekształcił podróże lotnicze w XXI wieku. Ta ostatnia umowa świadczy o naszej silnej i wartościowej współpracy z Emirates - powiedział Fabrice Brégier, prezes i dyrektor generalny Airbus Commercial Aircraft.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy