×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katastrofa Saratov Airlines pod Moskwą


Należący do Saratov Airlines samolot, na którego pokładzie było ponad 70 osób, zniknął z radarów. Jak donosi agencja Interfax - rozbił się we wsi Argunowo w obwodzie moskiewskim.


Póki co nie są znane szczegóły. Z nielicznych doniesień można się jednak dowiedzieć, że maszyna zniknęła z radarów krótko po starcie z lotniska Moskwa-Domodiedowo. Na pokładzie było prawdopodobnie 65 pasażerów i 6 członków załogi. Nikt nie przeżył. 

Teren, na którym doszło do zdarzenia jest bardzo trudny - pokryty jest śniegiem i oddalony od zabudowań. W związku z tym ratownicy muszą dojść do miejsca wypadku pieszo. 

Rejs rozkładowy 6W703 realizowany był przez antonowa An-148 i miał zakończyć się w Orsku w obwodzie orenburskim na południowym Uralu. Pasażerami byli głównie mieszkańcy tego miasta. Sama maszyna była sub-leasingowana od Rossiya Airlines, miała numery rejestracyjne RA-61704 i wyprodukowano ją w 2010 r. Start odbył się o 14:24 czasu lokalnego, czyli z ok. 20 min. opóźnieniem. Zgodnie ze wskazaniami z serwisu Flightradar24 już po kilku minutach lotu, samolot zaczął szybko tracić wysokość.  

fot. (okładka): Papas Dos, flickr.comgość_3041b - Profil
gość_3041b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie