×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT dla TUI poleci do Kenii, Tajlandii i na Mauritius


Mombasa w Kenii, Phuket w Tajlandii i Mauritius to trzy nowe kierunki czarterowe, na których w tym sezonie zimowym polecą Polskie Linie Lotnicze LOT. To wynik dwuletniej umowy, którą LOT podpisał z TUI.W ramach współpracy polski przewoźnik udostępni samolot wraz załogą do obsługi wybranych kierunków turystycznych. Umowa będzie obowiązywać w sezonie zimowym 2018/19 i 2019/20. Sezon zimowy rozpocznie się wraz z końcem października br. i potrwa do marca 2019 roku. Loty będą wykonywane raz w tygodniu.


Bardzo cieszymy się z podpisanej umowy, która daje nam możliwości dwuletniej współpracy biznesowej z TUI Polska. To nasza pierwsza w historii umowa z tym touroperatorem - powiedział Konrad Majszyk, ekspert ds. PR Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT-u.

Wszystkie zaplanowane operacje czarterowe dla TUI w rozkładzie zimowym 2017/2018 będą wykonywane samolotem boeing 787 Dreamliner, na pokładzie którego znajdują się 252 fotele dla pasażerów w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

Najdłużej potrwa lot na Mauritius - ponad 12 godzin. Krócej, bo 11 godz. i 15 minut potrwa lot na Phuket. Najmniej czasu zajmie przelot do Kenii, na lotnisku w Mombasie pasażerowie wylądują po 9 godz. i 10 min. lotu. Na największej tajlandzkiej wyspie Phuket, LOT pojawi się po raz pierwszy w historii, nigdy wcześniej samolot polskiego przewoźnika nie lądował na tym lotnisku. Do Mombasy i na Mauritius przewoźnik wykonywał już loty czarterowe w latach ubiegłych.


W marcu br. przewoźnik odbierze pierwszego z trzech zamówionych większych dreamlinerów w wersji 787-9, z których każdy posiadać będzie 294 fotele w trzech klasach podróży. Umożliwią one polskiemu przewoźnikowi dalszy rozwój na kierunkach dalekodystansowych. W pierwszej kolejności nowy samolot LOT-u poleci na najbardziej obłożonych trasach przewoźnika; do Chicago i Nowego Jorku.

Obecnie w ramach współpracy z touroperatorem Rainbow Tours  LOT wykonuje w sezonie zimowym 2017/18 rejsy czarterowe do Panamy, Rio de Janeiro w Brazylii, , Cancun w Meksyku,  Varadero na Kubie, Sajgonu w Wietnamie i Bangkoku w Tajlandii.Reklama


Booking.com
gość_94fec - Profil
gość_94fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie