Nowy punkt służby celno-skarbowej w Rzeszowie

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
09 lutego 2018 08:51
1 komentarz
Od 1 lutego br. w Waimea Cargo Terminal na lotnisku Rzeszów-Jasionka funkcjonuje punkt obsługi służby celno-skarbowej.
Reklama

Na terenie nowego terminala można obecnie realizować procedury pozwalające na dopuszczenie towarów do wolnego obrotu na terytorium UE, wywóz towarów oraz przygotowanie innych procedur specjalnych. Inwestorem obiektu o łącznej powierzchni 6. tys m kw. jest spółka należąca do grupy kapitałowej Waimea.

- Wraz z uruchomieniem odpraw celnych na terminalu cargo jesteśmy w pełni gotowi do obsługi handlingowej naszych klientów. Wieloletnia współpraca pomiędzy Służbą Celną a lotniskiem to jeden z atutów jakie decydują o wyborze naszego portu przez partnerów biznesowych z kraju i zagranicy. W połączeniu z nowoczesną infrastrukturą i doświadczeniem pracowników pozwala nam to jeszcze bardziej usprawnić i przyspieszyć czas obsługi frachtu lotniczego, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa - mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Zespół cargo Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka przeniósł się do nowych pomieszczeń na terenie Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka. Proces przeprowadzki został zakończony dzięki czemu magazyn jest gotowy do przyjmowana i wysyłania ładunków cargo a ich obsługa stała się łatwiejsza i bardziej wydajna.


Port Lotniczy jako zarejestrowany agent handlingowy cargo świadczy obsługę przesyłek towarowych na powierzchni ponad 1 700 mkw. Terminal został wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia do kontroli bezpieczeństwa towarów o pojemności lotniczych kontenerów transportowych. Posiadany obecnie skaner rentgenowski pozwala dokonywać kontroli frachtu o wymiarach otworu 180 x 180 cm. Terminal cargo Rzeszów-Jasionka spełnia wysokie wymogi bezpieczeństwa oraz jakościowe, będąc najnowocześniejszą jednostką operacyjną na Podkarpaciu.

Obiekt posiada także chłodnie, mroźnie, oraz specjalnie wyposażone magazyny przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych. Terminal cargo posiada najdalej wysunięty na wschód Europy, punkt obsługi przesyłek fitosanitarnych. Na terenie terminala znajduje się pomieszczenie Pro morte czyli służące do przechowywania ludzkich prochów lub zwłok.

Świetnie wyszkolony i dostępny 24/7 personel jest uprawniony do pełnej obsługi frachtu (magazyn-płyta-rampa-samolot), w tym również przesyłek specjalnych – typu DGR - towarów niebezpiecznych, przesyłek wielkogabarytowych, wartościowych. Przygotowane są również pomieszczenia dla żywych zwierząt oraz dla towarów radioaktywnych. Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka został wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia co pozwala na kompleksowe przygotowanie wszelkiego rodzaju przesyłek oraz towarów do transportu lotniczego jak również Road Feeder Service.

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka posiada doskonałe warunki do rozwoju transportu towarowego. Nowoczesny terminal i druga najdłuższa w kraju droga startowa o długości 3200 m, pozwalają przyjmować największe i najcięższe samoloty transportowe typu boeing 747-400 czy An-124 Rusłan.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_92873 2018-02-09 13:07   
gość_92873 - Profil gość_92873
Zapytajcie w porcie ile razy punkt odpraw fitosanitarnych byl wykorzystany w calym 2017 roku hahaha
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama