×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: 15.6 proc. wzrostu w styczniu


W styczniu br. na pokładach Finnair gościło 965 tys. pasażerów, o 15 proc. więcej niż przed rokiem. Ruch pasażerski mierzony w pasażerokilometrach (RPK) wzrósł o 19 proc.


Styczniowy wzrost ruchu pasażerskiego jednak był słabszy niż wzrost oferowania (ASK) który wyniósł 19,8 proc. w skali rok do roku. Średni współczynnik wypełnienia (LF), w styczniu spadł o 0.4 pkt. proc. do 80,1 proc.

Oferowanie na trasach do Azji wzrosło o 23,2 proc, podczas gdy ruch pasażerski (RPK) wzrósł o 23,8 proc. w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem. Średni współczynnik wypełnienia na trasach azjatyckich spadł o 2 pkt. proc. i wyniósł 86,8 proc.

Na trasach atlantyckich oferowanie wzrosło o 21 proc, a ruch pasażerski wzrósł o 23,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem sprzed roku. Średni współczynnik wypełnienia poprawił się o 1,6 pkt. proc. i osiągnął poziom 79,6 proc. 


W styczniu na trasach europejskich Finnair podniósł oferowanie o 8,6 proc. Ruch mierzony w pasażerokilometrach (RPK) wrósł o 11,2 proc. Było to spowodowane uruchomieniem całorocznych lotów do Reykjaviku, dodania częstotliwości na lotach m.in. do Sztokholmu, Kopenhagi i Berlina oraz bezpośrednimi lotami do Laponii z Paryża, Londynu i Zurychu.

Średni współczynnik wypełnienia w styczniu wyniósł 73,6 proc. co oznacza że był o 1,7 pkt. proc. wyższy niż przed rokiem. 

W styczniu oferowanie cargo mierzone w tonokilometrach (ACTK) wrosło o 19,8 proc. w skali rok do roku, natomiast tonaż cargo (RCTK) zwiększył się o 17,5 proc. 

fot. Airbus


Reklama


Booking.com
gość_d75d2 - Profil
gość_d75d2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie