×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Powód uruchomienia tej trasy może zaskoczyć


Biznesowy operator czarterowy Flex Flight uruchomił jedno z najkrótszych połączeń lotniczych w Europie. Trasa liczy zaledwie 90 kilometrów i jest obsługiwana jednosilnikową Cessną 172. Najciekawszy jest jednak powód jej uruchomienia.


Połączenie obsługiwane raz w tygodniu łączy Angelholm/Helsingborg w południowej Szwecji i Kopenhagę Roskilde w Danii. Pierwszy lot, według Flightradar24, odbył się 25 stycznia 2018 roku. Ceny biletów zaczynają się od 134 EUR w jedną stronę a lot trwa 35 minut.


Flex Flight użycza w celach sprzedażowych swojego iatowskiego kodu W2 wielu liniom lotniczym na całym świecie m.in. dla WOW air, Direktflyg, YanAir czy Air Mediterranean. 

Aby zachować kod i dostęp do systemu rozliczeń IATA, przewoźnik musi operować, co najmniej, na jednej rozkładowej trasie. Zatem otwarcie rozkładowej trasy Flex Flight, wydaje się tylko trikiem, który uchroni operatora przed utratą kodu IATA.

Do niedawna jedną z najkrótszych rozkładowych tras w Europie było połączenie People’s Viennaline ze szwajcarskiego St. Gallen-Altenrhein do niemieckiego Friedrichshafen. Lot trwał 8 minut a odległość, w linii prostej między obydwoma miastami, wynosiła zaledwie 18 kilometrów. Trasa, z przyczyn ekonomicznych, została zamknięta w kwietniu 2017 roku.


Reklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie