×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurowings planuje przejąć Brussels Airlines


Brussels Airlines ogłosiły na początku tego tygodnia zmianę na stanowisku dyrektora generalnego oraz finansowego linii. Zmiany te oznaczają większą integracje przewoźnika z linią Eurowings.


Bernard Gustin, który od 2008 roku pełnił funkcje dyrektora generalnego Brussels Airlines i Jan de Raeymaeker, który był dyrektorem finansowym belgijskiego przewoźnika, będą pełnić swoje funkcje tylko do 31 marca br. Na stanowiskach zastąpią ich Christina Forester, która zostanie dyrektorką generalną oraz Thibault Demoulin, który zostanie dyrektorem ds. operacyjnych. 

Obydwoje z nich od wielu lat pracują na wysokich stanowiskach w grupie Lufthansy. Forester była wcześniej wiceprezesem ds. rozwoju floty i siatki połączeń w grupie Lufthansy. Demoulin przez 12 lat pełnił funkcje wiceprezesa ds. operacji lotniczych Brussels Airlines oraz był zastępcą dyrektora ds. rozliczeń.


W ostatnim czasie w kanałach social-media bardzo aktywny stał się hashtag #BrusselsAirlines, przy pomocy którego komentatorzy wyrażali swoje zaniepokojenie potencjalną utratą marki Brussels Airlines. Według nich nie jasne było dlaczego belgijski przewoźnik miałby zostać wchłonięty przez Eurowings, podczas gdy, również należąca do grupy Lufthansy, marka SWISS dalej funkcjonowałaby. Pogłoski na temat planów unicestwienia marki wywołały powszechne oburzenie w Belgii, a kulminacją był list otwarty w którym wyrażono potrzebę zachowania tożsamości przewoźnika.

Jesteśmy przekonani, że Brussels Airlines pozostanie silną linią lotniczą związaną z Brukselą, która spełnia potrzeby różnych segmentów rynku. Ważne jest, aby linia wraz ze swoimi licznymi partnerami, mogła dalej rozwijać swój hub w Brukseli, sieć lotów europejskich oraz dalekodystansowych - tak w liście otwartym sytuacje komentowali przedstawiciele 100 belgijskich firm.

Grupa Lufthansa uzyskała w 2016 r. pełną własność SN Airholding, właścicielem Brussels Airlines. Po tym jak belgijski przewoźnik stał się częścią grupy Eurowings, dokonano pełnej fuzji z niemieckim przewoźnikiem. W poniedziałkowym oficjalnym komunikacie Etienne Davignon, współprzewodniczący zarządu SN Airholding nawiązał jednak do zachowania tożsamości belgijskiej linii.

W 2017 r. Brussels Airlines i Eurowings stopniowo zaczęły budować podstawy wspólnej przyszłości, w której połączą mocne strony obu podmiotów, z ambicją zbudowania mocnej, zrównoważonej i wiodącej europejskiej linii lotniczej. Rozwój belgijskiego podmiotu w ramach grupy Eurowings pozwoli nam dalej rozwijać naszą specyfikę firmy - powiedział Davignon.


Reuters poinformował, że grupy związków zawodowych, reprezentujących część pracowników Brussels Airlines, z zadowoleniem przyjęły komentarze Davignona. Dostrzegają jednak potencjalne problemy operacyjne, które mogą się pojawić się w przyszłości, po bliższej integracji z Eurowings. 

Jesteśmy przekonani, że nowy zespół wraz z resztą personelu wzmocni udaną współpracę pomiędzy Brussels Airlines i Eurowings. Tylko wspólnie będziemy w stanie kształtować europejską branżę linii lotniczych i odnieść sukces w naszych planach zrównoważonego rozwoju.Bruksela jako europejska stolica nadal jest ostoją naszej strategii rozwoju. Połączone siły Brussels Airlines i Eurowings stanowią jeden z trzech głównych strategicznych filarów sukcesu całej grupy Lufthansa - powiedział Thorsten Dirks, dyrektor generalny Eurowings oraz członek zarządu grupy Lufthansa.


gość_3041b - Profil
gość_3041b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie