#SGAirShow: Osiągi 737 MAX 10 potwierdzone

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
08 lutego 2018 09:43
Boeing zakończył konfigurację techniczną samolotu 737 MAX 10. Inżynierowie mają teraz wszystkie wymagania projektowe dotyczące największej maszyny z rodziny MAX -  ogłosił producent podczas Singapore Airshow.
Reklama
Model 737 MAX 10 będzie najdłuższą wersją samolotu z rodziny MAX-ów, będzie dłuższy od wersji - 9 o ponad 1,6 m. Przed rozpoczęciem produkcji samolot przejdzie fazę projektowania szczegółowego. MAX 10 zabierze na pokład do 230 pasażerów. Według zapewnień Boeinga, maszyna będzie generować o 5 proc. niższe od konkurencji koszty podróży.

- Kroki jakie podjęliśmy, aby osiągnąć ten punkt w projekcie gwarantują, że MAX 10 będzie najbardziej wydajnym i rentownym samolotem wąskokadłubowym, który kiedykolwiek pojawił się na rynku lotniczym. Ściśle współpracujemy z liniami lotniczymi, aby zapewnić dobre wyniki w zakresie obiecanej wcześniej wydajności - powiedział Randy Tinseth, wiceprezes ds. marketingu w Boeing Commercial Airplanes podczas spotkania z dziennikarzami na Singapore Airshow.


Amerykański producent rozpoczęcie projektu ogłosił w 2017 r. podczas Paris Air Show. Samolot obecnie posiada 416 zamówień i zobowiązań od 18 klientów na całym świecie. Pierwsze dostawy zaplanowano w 2020 roku.

MAX 10 dołączy wkrótce do reszty rodziny 737 MAX. Pierwszy MAX 7 opuścił lakiernie na początku tego tygodnia i wkrótce rozpocznie testy. 737 MAX 8 działa od roku 2017 i przewiózł już na swoich pokładach ponad 1,8 mln pasażerów, a MAX 9 zostanie dostarczony w najbliższych tygodniach.

Samoloty 737 MAX posiadają silniki CFM LEAP-1B, skrzydła w standardzie Advanced Technology, wnętrze Boeing Sky, duże wyświetlacze pokładowe i inne funkcje zapewniające wydajność, niezawodność i komfort pasażerów na rynku samolotów wąskokadłubowych


Samoloty z rodziny MAX to najszybciej sprzedające się maszyny w historii Boeinga. Producent zgromadził do tej pory ponad 4,3 tys. zamówień od 92 klientów na całym świecie.


fot. Pasazer.com, Boeing
Z Singapore Airshow relacjonuje nasz reporter Tomasz Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N