Finnair: Pierwszy japoński szef kuchni

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
07 lutego 2018 11:29
Finnair kontynuuje swój program z autorskim menu szefa kuchni i wprowadza pierwszego dla tego przewoźnika Japończyka. 
Reklama

Uznana szefowa kuchni z Tokio, Rika Maezawa, opracowała serię pięciu sezonowych dań, które będą podawane od dzisiaj (7.02) w klasie biznes na trasie Finnaira z Tokio do Helsinek.

- Jedzenie podawane w samolocie odgrywa ważną rolę wśród usług oferowanych pasażerom. Jestem pewna, że nasi klienci będą zadowoleni z sezonowych japońskich smaków wprowadzanych do posiłków przez panią Maezawa - mówi Maarit Keränen, szefowa obsługi pokładowej Finnaira.

Finnair rozpoczął program z autorskim menu szefa kuchni w 2013 roku i od tamtej pory pracował z wieloma uznanymi szefami kuchni, którzy stworzyli własne autorskie menu dla klasy biznesowej przewoźnika.


Rika Maezawa otworzyła swoją pierwszą restaurację w Tokio w 2003 roku po odbytych szkoleniach w kilku znanych japońskich restauracjach. Jej filozofia związana z jedzeniem skupia się głównie na warzywach oraz sezonowych smakach domowej kuchni japońskiej. Inspiruje się także historią Japonii – okresem Edo od 1603 r. do 1868 r. – oraz wpływami zagranicznymi, tak żeby w nowoczesnym stylu i ze szczyptą nostalgii, tworzyć bazujące na warzywach posiłki, wykraczające poza tradycyjne receptury kuchni tego kraju.

- Przepiękne japońskie krajobrazy każdej z pór roku, są wyczuwalne w posiłkach podawanych podczas lotu. Poprzez moją kuchnię chciałabym podzielić się z podróżnymi wyjątkową japońską wrażliwością na smaki pór roku. Używam składników zarówno z Japonii, jak i z zagranicy, dzięki czemu mogą smakować zarówno klientom japońskim, jak i nie-japońskim - opowiada Rika Maezawa o swojej filozofii jedzenia i daniach, które stworzyła dla Finnaira.

fot. Finnair
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama