Wypadek samolotu na Singapore Airshow

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
06 lutego 2018 19:07
Południowo-koreański samolot akrobacyjny wypadł z drogi startowej i rozbił się na skraju trawnika podczas startu na lotnisku Changi w Singapurze. 


Reklama

Samolot T-50 należał do demonstracyjnego zespołu akrobacyjnego South Korean Air Force "Czarne Orły", który brał udział w pokazie lotniczym podczas odbywającego się Singapore Airshow.

Port Lotniczy Changi w oficjalnym oświadczeniu wyjaśnił, że incydent miał miejsce na drodze startowej nr 1 około godziny 13:30 czasu lokalnego. Samolot podczas startu ześlizgnął się z drogi startowej, po czym stanął w płomieniach. Pilot doznał niewielkich obrażeń.


Mimo, że Służba Ratownictwa Lotniczego szybko ugasiła pożar, droga startowa była zamknięta przez kilka godzin - opóźniając liczne starty. - Samolot, który dziś po południu zjechał z pasa startowego lotniska Changi został usunięty, a operacje lotnicze wracają do normalnego poziomu. Można się jednak spodziewać opóźnień w odlotach i przylotach - czytamy w najnowszym uaktualnieniu lotniska Changi, wydanym o godzinie 19.28 czasu singapurskiego.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama