Linie Air Sénégal potwierdziły zamówienie na dwa A330neo

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
05 lutego 2018 09:20
Narodowe linie lotnicze Senegalu Air Sénégal, potwierdziły zamówienie na dwa samoloty Airbusa - A330neo. Zamówienie jest zgodne z listem intencyjnym podpisanym w listopadzie 2017 roku podczas Dubai Airshow.
Reklama

Umowę podpisali w Dakarze Philippe Bohn, dyrektor generalny Air Sénégal i Fouad Attar, szef Airbus Commercial Aircraft na Afrykę i Bliski Wschód. Obecni przy podpisaniu umowy byli prezydent Senegalu Macky Sall oraz prezydent Francji Emmanuel Macron, przebywający w Senegalu z wizytą zagraniczną.

- Samoloty A330neo przyczynią się do rozwoju naszej siatki połączeń na średnim i dalekim dystansie. Ważne jest, abyśmy rozpoczęli naszą działalność komercyjną od samolotów, które są niezawodne i ekonomiczne, oferując naszym pasażerom niezrównany komfort. Niniejsze zamówienie pokazuje nasze ambicje dotyczące tej nowej linii lotniczej - powiedział Philippe Bohn, dyrektor generalny Air Sénégal.


- Z przyjemnością zaliczamy Air Sénégal w poczet naszych klientów. Samoloty A330neo pozwolą Air Sénégal czerpać korzyści z bezkonkurencyjnej ekonomiczności oraz zaoferować swoim pasażerom wyjątkowy poziom komfortu i doświadczenia w podróży - powiedział Fouad Attar, szef szef Airbus Commercial Aircraft na Afrykę i Bliski Wschód.


Model A330neo, którego pierwszy lot miał miejsce 19 października 2017 roku, opiera się on na sprawdzonej ekonomice, wszechstronności i niezawodności rodziny A330, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa o około 25 procent na jedno miejsce. Modele z rodziny A330neo różnią się od obecnie produkowanych A330 nowym, dłuższym o niemal 4 metry skrzydłem z zagiętym zakończeniem wzorowanym na modelu A350. Mają też nowe silniki Rolls-Royce Trent 7000, które zapewniają obniżkę spalania o kilkanaście procent. W A330neo standardem jest też nowy typ kabiny Airspace by Airbus.

Dostawy A330neo rozpoczną się w styczniu 2019 r. Będą to pierwsze samoloty szerokokadłubowe we flocie senegalskiej linii, która dopiero w tym roku ma rozpocząć działalność. Poprzednia państwowa linia w Senegalu, Senegal Airlines, zbankrutowała w 2016 r.

Fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama