SAS: Dalsze cięcia przywilejów dla pasażerów statusowych

Marek Stus - Profil Marek Stus
05 lutego 2018 08:06
2 komentarze
SAS wprowadza dalsze ograniczenia przywilejów dla pasażerów posiadających wysoki status w programach lojalnościowych linii z sojuszu Star Alliance.
Reklama
Tym razem skandynawski przewoźnik wycofuje prawo do bezpłatnego bagażu rejestrowanego w przypadku podróży na biletach w taryfie Go Light. Taryfy te zostały wprowadzone już kilka lat temu i obejmują one przelot wyłącznie z bagażem podręcznym do 8 kg. Jednak osoby posiadające status Silver, Gold i Diamond w programie EuroBonus lub status Star Alliance Gold mogły dotychczas nadać w taryfie Go Light jedną sztukę bagażu rejestrowanego o wadze do 23 kg. bez konieczności uiszczania dodatkowej opłaty. Obecnie wynosi ona 30 euro w przypadku przedpłaty dokonanej on-line do 22 godzin przed wylotem oraz 70 euro w pozostałych przypadkach.Przywilej ten zostanie zniesiony od 7 maja br. Od tego momentu wszyscy pasażerowie, niezależnie od posiadanego statusu, będą musieli zapłacić za dodatkowy bagaż, jeżeli ich bilet został wystawiony w taryfie Go Light. Dla osób, które już posiadają rezerwacje na rejsy odbywające się po 6 maja br. i dokonały ich przed 25 stycznia br. przewidziano możliwość ubiegania się o zwrot opłaty za bagaż po zakończeniu podróży.


To kolejne ograniczenie przywilejów statusowych wprowadzone w ostatnim czasie przez SAS. W ubiegłym roku linie zrezygnowały z oferowania pasażerom posiadającym status Star Alliance Gold, a także wszystkim podróżującym w klasie SAS Plus po Europie wstępu do kontraktowych poczekalni biznesowych, czyli nie prowadzonych przez SAS lub innego przewoźnika zrzeszonego w sojuszu.


Ostatnie komentarze

dromack 2018-02-05 15:44   
dromack - Profil dromack
Osobiscie zrezygnowalem z SAS po ostatnich cieciach w dostepie do salonikow i fast track'ow. Na korzysc LH oczywiscie. Zycze powodzenia!
gość_a69ff 2018-02-05 14:50   
gość_a69ff - Profil gość_a69ff
Gratuluje - bardzo mądry ruch jeżeli chcą starcić klientów na kozyść Lufy. Osobiście latam z nimi 2-3 razy w miesiący - sorry latałem.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N