×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: Dalsze cięcia przywilejów dla pasażerów statusowych


SAS wprowadza dalsze ograniczenia przywilejów dla pasażerów posiadających wysoki status w programach lojalnościowych linii z sojuszu Star Alliance.Tym razem skandynawski przewoźnik wycofuje prawo do bezpłatnego bagażu rejestrowanego w przypadku podróży na biletach w taryfie Go Light. Taryfy te zostały wprowadzone już kilka lat temu i obejmują one przelot wyłącznie z bagażem podręcznym do 8 kg. Jednak osoby posiadające status Silver, Gold i Diamond w programie EuroBonus lub status Star Alliance Gold mogły dotychczas nadać w taryfie Go Light jedną sztukę bagażu rejestrowanego o wadze do 23 kg. bez konieczności uiszczania dodatkowej opłaty. Obecnie wynosi ona 30 euro w przypadku przedpłaty dokonanej on-line do 22 godzin przed wylotem oraz 70 euro w pozostałych przypadkach. Przywilej ten zostanie zniesiony od 7 maja br. Od tego momentu wszyscy pasażerowie, niezależnie od posiadanego statusu, będą musieli zapłacić za dodatkowy bagaż, jeżeli ich bilet został wystawiony w taryfie Go Light. Dla osób, które już posiadają rezerwacje na rejsy odbywające się po 6 maja br. i dokonały ich przed 25 stycznia br. przewidziano możliwość ubiegania się o zwrot opłaty za bagaż po zakończeniu podróży. 


To kolejne ograniczenie przywilejów statusowych wprowadzone w ostatnim czasie przez SAS. W ubiegłym roku linie zrezygnowały z oferowania pasażerom posiadającym status Star Alliance Gold, a także wszystkim podróżującym w klasie SAS Plus po Europie wstępu do kontraktowych poczekalni biznesowych, czyli nie prowadzonych przez SAS lub innego przewoźnika zrzeszonego w sojuszu. 

gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie