Air Belgium zainauguruje działalność lotami do Hong Kongu

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
02 lutego 2018 09:45
1 komentarz
Air Belgium, najmłodszy belgijski przewoźnik lotniczy, zainauguruje swoją działalność lotami do Hong Kongu. Ich start przewidziano na końcówkę marca br.
Reklama
Według początkowych planów linia miała rozpocząć regularne loty w październiku ubiegłego roku, jednakże ze względu na kłopoty finansowe, z jakimi musiała się zmierzyć, inaugurację przeniesiono na wiosnę br.

W środę (31.01) Air Belgium ogłosiły, że pierwszym kierunkiem w siatce przewoźnika zostanie Hong Kong. Nieznana pozostaje wciąż dokładna data startu jak również szczegółowy rozkład, na stronie internetowej poinformowano natomiast, że system rezerwacyjny ruszy z końcem lutego.

Interesującym faktem wydaje się być podjęta decyzja o wykonywaniu połączeń z leżącego niespełna 50 kilometrów na południe od centrum Brukseli, lotniska w Charleroi, wykorzystywanego głównie przez linie niskokosztowe.

Jak deklaruje linia, wpływ na wybór Charleroi jako bazy operacyjnej miały dwie kwestie: rozpoczęcie lotów Cathay Pacific, które jeszcze w sierpniu 2017 roku zapowiedziały, że w nowym roku polecą z Hong Kongu do stolicy Belgii oraz znacząco niższe opłaty lotniskowe. Port lotniczy w Zaventem wymaga bowiem od linii lotniczych by te płaciły za każdego pasażera 28 euro, natomiast niewielkie lotnisko Charleroi - zaledwie 3 euro.
Ponieważ Air Belgium zamierza przyciągnąć pasażerów między innymi atrakcyjną na tle konkurentów, ceną, to decyzja wydaje się uzasadniona. Dziwić może natomiast, że zarząd zdecydował się oprzeć rozwój na leasingowanych od Finnaira airbusach A340-300, uchodzących za mało ekonomiczne maszyny.

Wejście nowego przewoźnika chcącego realizować dalekodystansowe połączenia do Azji to także wyzwanie dla samego lotniska. Przedstawiciele portu w Charleroi podkreślają, że w maju br. rozpocznie się budowa terminalu przeznaczonego do obsługi pasażerów Air Belgium. Realizacja przedsięwzięcia ma potrwać 12 miesięcy, a w okresie przejściowym pracownicy mają zadbać o możliwie najwyższy komfort w ciasnym i niewielkim, obecnym budynku.

fot. Air Belgium

Ostatnie komentarze

aguirre 2018-02-04 23:01   
aguirre - Profil aguirre
Co to za linia? Kto jest właścicielem?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N