Croatia Airlines: Nowe letnie trasy

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
02 lutego 2018 09:00
1 komentarz
Chorwackie linie lotnicze Croatia Airlines uruchomią w okresie letnim kilka nowych połączeń.
Reklama
Po raz pierwszy w historii linii Croatia Airlines wprowadza regularne loty międzynarodowe na trasie Zagrzeb - Dublin. Loty będą obsługiwane dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele od 3 maja do 28 października 2018 roku. Bilety w obie strony są dostępne od 189 euro na loty do Dublina ze Splitu, Dubrownika, Zadaru i Puli - z przesiadką w Zagrzebiu.

Kolejną nowością jest trasa sezonowa łącząca Dubrownik i Monachium. Przewoźnik będzie latał do niemieckiego hubu Lufthansy pięć razy w tygodniu - w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i niedziele - od 30 kwietnia.

W okresie od 5 maja do 20 października linia poleci także ze Splitu do Kopenhagi.

Oprócz nowych tras Croatia Airlines zwiększy częstotliwość na obecnie istniejących kierunkach, wprowadzając 4 dodatkowe loty tygodniowo z Zagrzebia do Skopji. Będzie to szczególnie wygodne dla pasażerów transferowych podróżujących do Skopji przez Zagrzeb z europejskich stolic m.in z Amsterdamu, Brukseli, Kopenhagi czy Frankfurtu.


Ponownie przewoźnik jak w latach ubiegłych poleci w sezonie letnim do Sztokholmu, Oslo, Helsinek, Bukaresztu, Lizbony, Mediolanu, Pragi i Petersburga

W tym sezonie Croatia Airlines będzie obsługiwać regularne bezpośrednie loty do 39 miast w 23 krajach europejskich, a stolica Zagrzebia będzie połączona z pięcioma chorwackimi portami lotniczymi.

Z uwagi na zwiększenie liczby połączeń przewoźnik wyleasinguje od Air Nostrum dwa bombardiery CRJ1000. To uzupełni obecną flotę linii składającą się z czterech airbusów A319, dwóch A320 oraz sześciu bombardierów Dash Q400. W ubiegłym roku chorwacki przewoźnik krajowy przewiózł na swoich pokładach ponad 2,1 mln pasażerów, co stanowi 10-procentowy wzrost w stosunku do 2016 r. Oczekuje się, że ten pozytywny trend w zakresie ruchu pasażerskiego również utrzyma się w tym roku.

fot. Piotr Bożyk


Ostatnie komentarze

06p26 2018-02-02 13:50   
06p26 - Profil 06p26
Szkoda że nic z i do Polski. Chętnie bym zobaczył tego przewoźnika w Polsce.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N