×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Croatia Airlines: Nowe letnie trasy


Chorwackie linie lotnicze Croatia Airlines uruchomią w okresie letnim kilka nowych połączeń.


Po raz pierwszy w historii linii Croatia Airlines wprowadza regularne loty międzynarodowe na trasie Zagrzeb - Dublin. Loty będą obsługiwane dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele od 3 maja do 28 października 2018 roku. Bilety w obie strony są dostępne od 189 euro na loty do Dublina ze Splitu, Dubrownika, Zadaru i Puli - z przesiadką w Zagrzebiu.

Kolejną nowością jest trasa sezonowa łącząca Dubrownik i Monachium. Przewoźnik będzie latał do niemieckiego hubu Lufthansy pięć razy w tygodniu - w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i niedziele - od 30 kwietnia. 

W okresie od 5 maja do 20 października linia poleci także ze Splitu do Kopenhagi.

Oprócz nowych tras Croatia Airlines zwiększy częstotliwość na obecnie istniejących kierunkach, wprowadzając 4 dodatkowe loty tygodniowo z Zagrzebia do Skopji. Będzie to szczególnie wygodne dla pasażerów transferowych podróżujących do Skopji przez Zagrzeb z europejskich stolic m.in z Amsterdamu, Brukseli, Kopenhagi czy Frankfurtu.


Ponownie przewoźnik jak w latach ubiegłych poleci w sezonie letnim do Sztokholmu, Oslo, Helsinek, Bukaresztu, Lizbony, Mediolanu, Pragi i Petersburga

W tym sezonie Croatia Airlines będzie obsługiwać regularne bezpośrednie loty do 39 miast w 23 krajach europejskich, a stolica Zagrzebia będzie połączona z pięcioma chorwackimi portami lotniczymi.

Z uwagi na zwiększenie liczby połączeń przewoźnik wyleasinguje od Air Nostrum dwa bombardiery CRJ1000. To uzupełni obecną flotę linii składającą się z czterech airbusów A319, dwóch A320 oraz sześciu bombardierów Dash Q400. W ubiegłym roku chorwacki przewoźnik krajowy przewiózł na swoich pokładach ponad 2,1 mln pasażerów, co stanowi 10-procentowy wzrost w stosunku do 2016 r. Oczekuje się, że ten pozytywny trend w zakresie ruchu pasażerskiego również utrzyma się w tym roku.

fot. Piotr Bożyk

gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie