Oman Air odebrał pierwszego 737 MAX 8

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
05 lutego 2018 09:35
3 komentarze
Linie lotnicze Oman Air odebrały pierwszego boeinga 737 MAX 8. To pierwsza z 30 zamówionych maszyn przez przewoźnika.
Reklama

- Oferowanie najlepszego możliwego doświadczenia na pokładzie jest kluczem do naszego sukcesu, a 737 MAX zdobył już reputację dzięki wyjątkowej wydajności i doświadczeniu pasażerów. Samolot będzie doskonałym uzupełnieniem naszej rodziny 737, ponieważ nadal będziemy rozszerzać naszą działalność i odgrywać coraz bardziej aktywną rolę w promowaniu Omanu dla biznesu, jak również wyjątkowego miejsca turystycznego, które z roku na rok zyskuje na popularności - powiedział Abdulaziz Al-Raisi, pełniący obowiązki prezesa w Oman Air.

Pierwszy samolot otrzymał numer rejestracyjny A40-MA. Maszyna może zabrać na pokład 162 osoby w dwuklasowej konfiguracji; 12 w klasie biznes i 150 w ekonomicznej.


Oman Air zamówił 20 samolotów MAX w październiku 2015 r. Od tego czasu zawarł także umowę leasingu kolejnych 10 samolotów. Nowe maszyny będą powiększać flotę przewoźników z Maskatu liczącą 27 boeingów 737 i siedem 787 Dreamliner.

- Dzisiejszy dzień jest kolejnym kamieniem milowym w naszej 25-letniej współpracy z Oman Air. Z dumą wspieramy ich rozwój i oczekujemy, że model 737 MAX wzniesie linię lotniczą na nowy poziom - dodał Marty Bentrott, wiceprezes ds. sprzedaży na Bliski Wschód, Turcje, Rosje, Azję Środkową i Afrykę w Boeingu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Marcin14 2018-02-07 01:12   
Marcin14 - Profil Marcin14
Co jak co, ale lotnisko w Maskacie jest potężne i spokojnie może po rozbudowach przyjmować 50 mln pax rocznie. Właśnie dobiega końca budowa nowoczesnego terminalu, który będzie oddany do użytku pod koniec marca. Jasne, że Oman Air nie będzie tak wielki jak inni gracze z Półwyspu Arabskiego, ale nawet jak będzie miał rozmiar ich połowy, to będzie bardzo silny (5x większy od LOT-u). Chyba najważniejsze jest wspomnieć, że Oman Air ma genialną siatkę połączeń w regionie, szczególnie jeśli chodzi o połączenia z Indiami (11 destynacji!) i Pakistanem. To bardzo ważny punkt przesiadkowy dla podróżujących z Europy do Indii i można zakładać, że wygodniejszy niż Delhi. Ta siatka istnieje głównie jako trasy dowożenia robotników z Indii/Pakistanu do Omanu, więc jest całkiem naturalna i utrzymuje się sama w sobie. Więcej kierunków z Europy spowoduje, że Południowa Azja zostanie z nią świetnie skomunikowana. Jasne, że Południowa Azja to bardzo egzotyczny i rzadki w Europie kierunek (na razie), ale można się spodziewać, że wzrośnie zainteresowanie nim wraz z różnymi regionami w Afryce i Azji Płd.-Wsch., które Oman Air również obsługuje.
scrillo 2018-02-05 13:58   
scrillo - Profil scrillo
Prezes Oman Air mówił, że nie zamierzają mieć tak dużej siatki jak EK czy QR więc wątpię w 3-4 dziennie do KRK
gość_5d7dd 2018-02-05 10:17   
gość_5d7dd - Profil gość_5d7dd
może wkrótce zobaczymy je w KRK? 3-4 razy dziennie taki widzę potencjał
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama