×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Z Krakowa częściej (także przez Budapeszt) do USA


LOT ogłosił dziś (1.02) dodanie drugiej rotacji na trasie z Krakowa do Chicago. Linia uruchomi także bezpośrednie loty z Małopolski do Budapesztu, które zasilić mają lotowskie transatlantyki ze stolicy Węgier.Pierwszy rejs na nowej trasie wystartuje 28 kwietnia i będzie obsługiwany sześć rejsów w tygodniu. Samolot będzie startował z Kraków Airport o godz. 7:55, a lądował w stolicy Węgier o 9:00. Z Budapesztu do Krakowa rejsy zaplanowane są na 9:35. 
Według przewoźnika nowa trasa do stolicy Węgier ma zapewnić mieszkańcom Małopolski większy dostęp do lotów do Stanów Zjednoczonych. W maju br. LOT uruchomi bezpośrednie połączenia z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago.


Pod względem liczby pasażerów Kraków jest drugim w Polsce i pierwszym w regionach portem lotniczym. Konsekwentnie wzmacniamy swoją obecność w tym miejscu. W założeniach strategicznych niezmiennie koncentrujemy się na budowaniu ruchu transferowego przez hub LOT-u w Warszawie. Jednocześnie w miarę w pojawiających się możliwości biznesowych i większej  dostępności floty, LOT wykorzystuje potencjał połączeń spoza Warszawy, m.in. z Krakowa - mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT.

Według przewoźnika nowa trasa do stolicy Węgier ma zapewnić mieszkańcom Małopolski większy dostęp do lotów do Stanów Zjednoczonych. W maju br. LOT uruchomi bezpośrednie połączenia z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. Polski przewoźnik kieruje swoją węgierską ofertę głównie do pasażerów podróżujących bezpośrednio. W JFK ma ograniczone możliwości oferowania przesiadek z uwagi na to, że z lotniska tego nie korzysta United, partner LOT-u w ramach Star Alliance (polska linia ma jednak umowę code-share z bazującym w JFK JetBlue).

Od lipca LOT zwiększy do dwóch w tygodniu częstotliwość bezpośrednich rejsów między Krakowem a Chicago. Obecnie przewoźnik lata na tej trasie raz na tygodniu, od 5 lipca pojawi się druga rotacja. Loty za do Chicago przewoźnik zainaugurował w lipcu ub. roku.
Z Chicago samolot będzie startował w czwartki o 17:25, a lądował o 9:25 następnego dnia. Z Krakowa w piątki pasażerowie wystartują o 12:40, a lądowanie planowane jest o 15:40 czasu miejscowego. Zakładany czas przelotu to 9 godzin.


Rejsy między Krakowem a Budapesztem, Krakowem a Chicago jak i Budapesztem i Chicago zostały ze sobą skomunikowane zarówno w Krakowie, jak i w Budapeszcie. Pozwoli to podróżować między Krakowem i Budapesztem a Chicago cztery razy w tygodniu, ponieważ operacje odbywają się w różne dni tygodnia - w pozostałe dni LOT oferuje połączenia z i do Chicago z przesiadką w Warszawie.  

Cieszymy się z dalszego rozwoju siatki połączeń LOT w Kraków Airport. Wspólne działania portu i przewoźnika przynoszą  efekty. Zwiększenie częstotliwości rejsów na trasie Kraków-Chicago to dowód na duże zainteresowanie pasażerów zainaugurowanym kilka miesięcy temu połączeniem i potwierdzenie bliskich związków pomiędzy obydwoma miastami i regionami. Z kolei Budapeszt to kolejne połączenie z Krakowa do Europy Środkowej adresowane zarówno do pasażerów podróżujących w celach biznesowych, jak i turystycznych. Połączenie do  Budapesztu i drugi rejs w tygodniu do Chicago potwierdzają potencjał Małopolski i Krakowa – dodaje Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie