×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poznań: 10 lat bazy operacyjnej Wizz Aira


Wizz Air świętuje 10. rocznicę otwarcia bazy w Poznaniu. 31 stycznia 2008 roku, po Katowicach, Warszawie i Gdańsku, Poznań został czwartym miastem, w którym linia utworzyła bazę.


Pierwszy lot Wizz Air z Poznania odbył się we wrześniu 2005 roku. Od tego czasu ponad cztery miliony pasażerów skorzystało z niskokosztowej oferty węgierskiej linii w poznańskiej siatce połączeń. Z ostatnio ogłoszonymi lotami do Rejkiawiku i Dortmundu, które zostaną uruchomione w marcu, Wizz Air oferuje 12 tras do 9 krajów z Portu Lotniczego Poznań-Ławica. W 2018 roku w ofercie Wizz Air na loty z oraz do Poznania jest 700 tys. miejsc w sprzedaży, co stanowi wzrost o 20 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Z okazji 10. rocznicy wszyscy pasażerowie podróżujący na trasach z/do Poznania otrzymali vouchery o wartości 10 euro, które mogą być wykorzystane na wszystkich trasach węgierskiego przewoźnika.


Poznań był jednym z pierwszych miast, w którym Wizz Air rozpoczął działalność w 2005 roku. Kilka lat po pierwszym locie do Londynu Luton otworzyliśmy bazę umieszczając airbusa A320 na lotnisku oraz zatrudniając lokalną załogę. Od tego czasu znacząco zwiększyliśmy liczbę miejsc w sprzedaży, tworząc nowe miejsca pracy i umożliwiając niskokosztowe podróże coraz większej grupie klientów stymulując jednocześnie rozwój branży turystycznej i lotniczej w Wielkopolsce - powiedział Gabor Vasarhelyi, dyrektor  ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air. 
 
Poza Poznaniem, Wizz Air oferuje loty z 7 lotnisk w Polsce: z Warszawy, Katowic, Gdańska, Wrocławia, Lublina, Szczecina oraz portu Olsztyn-Mazury. W minionym roku Wizz Air przewiózł 8,1 mln pasażerów na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 17 proc. w stosunku do 2016 roku.

Obecnie siatka połączeń Wizz Aira z Polski obejmuje 164 trasy do 30 krajów.
gość_2e792 - Profil
gość_2e792
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie