×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Porozumienie Ryanaira z brytyjskimi pilotami


Ryanair ogłosił wczoraj (30.01) podpisanie porozumienia z Brytyjskim Stowarzyszeniem Pilotów Lotniczych. Od tej pory stowarzyszenie BALPA będzie formalnym i jedynym reprezentantem pilotów przed irlandzkim przewoźnikiem.Umowa ta jest kontynuacją długich negocjacji z BALPA od grudniowego ogłoszenia Ryanaira o gotowości uznania związku w celu reprezentowania zbiorczego pilotów. W brytyjskich bazach przewoźnika, piloci w tajnym głosowaniu zaakceptowali podwyżki płac o 20 proc., co oznacza, że piloci Ryanaira latający na samolotach boeing 737 - zarobią więcej niż piloci Norwegiana i Jet2.com na tych samych maszynach.

Ryanair z zadowoleniem przyjmuje pozytywne i konstruktywne zaangażowanie BALPA, które doprowadziło do formalnego podpisania tego porozumienia w sprawie uznania związku - w ciągu 5 tygodni od pierwszego spotkania. 

Umowa dla irlandzkiej linii jest znacząca, ponieważ w Wielkiej Brytanii znajduje się prawie 100 spośród 400 obecnie eksploatowanych samolotów przewoźnika, a zatrudnionych jest ponad 25 proc. wszystkich pilotów w linii. Ryanair oczekuje pozytywnej współpracy z BALPA i nowo wybraną radą firmy BALPA Ryanair.


Z przyjemnością ogłaszamy dziś podpisanie brytyjskiej umowy o uznaniu związku BALPA w imieniu naszych bezpośrednio zatrudnionych pilotów w Wielkiej Brytanii, w której znajduje się 25 proc. naszych pilotów i samolotów. Porozumienie to zatwierdza grudniowa decyzję zarządu Ryanaira o uznaniu związków zawodowych w Wielkiej Brytanii. Pokazuje ono także, że Ryanair może współpracować ze związkami zawodowymi, które chcą z nami współpracować, aby promować interesy zarówno naszych pilotów, jak i naszych klientów. To szybkiej rozwiązanie spraw w Wielkiej Brytanii wyraźnie kontrastuje z niektórymi innymi krajami Unii Europejskiej, w których wciąż czekamy na odpowiedź na nasze propozycje. Teraz wzywamy te związki, aby przestały marnować czas i działały szybko, aby w lutym zaproponować naszym pilotom 20-procentowe podwyżki, a także zawrzeć formalne porozumienia w sprawie uznawania związków - powiedział Eddie Wilson, dyrektor generalny Ryanaira.gość_429be - Profil
gość_429be
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie