×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa Group ujednolici specyfikację airbusów A320


Lufthansa Group zadecydowała, że wszystkie airbusy z rodziny A320, które od 2019 r. będą trafiały do należących do Grupy przewoźników, będą posiadały jednakową specyfikację.


Dzięki standaryzacji, Grupa Lufthansa będzie mogła łatwiej rozdzielać oraz przesuwać samoloty w ramach flot należących do przewoźników w obrębie całej grupy. Jednocześnie przy zamawianiu samolotów będzie mogła korzystać z efektu synergii, przekonuje Lufthansa Group. 


W tej chwili obecni użytkownicy airbusów A320, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Lufthansa oraz SWISS, wspólnie opracowują standardową specyfikację dla floty A320. Jedyną różnicą pomiędzy maszynami będzie ich malowanie pozwalające zachować indywidualną identyfikację każdej z marek przewoźników. 

Standaryzacja obejmie maszyny, które Grupa będzie odbierała od 2019 r. W procesie standaryzacji linie lotnicze w pierwszej kolejności koncentrują się na dużych i drogich elementach, takich jak elementy wnętrza kabiny. Wspólne ustalenia będą dotyczyły także sprzętu na pokładzie, takiego jak sprzęt ratunkowy czy systemu electronic flight bag, które to elementy mają być identyczne dla całej grupy. Dalsze zalecenia standaryzacji, takie jak wspólny system ładowania bagaży i cargo, są ustalane we współpracy z producentem samolotów. 


Lufthansa chce, by w przyszłości samoloty mogły być szybko i łatwo przenoszone pomiędzy liniami lotniczymi oraz hubami. W ten sposób Grupa Lufthansa zyskałaby możliwość szybkiej reakcji na zmiany na rynku. 

Linie lotnicze skupione w Grupie Lufthansa do 2025 r. odbiorą łącznie około 100 airbusów z rodziny A320neo.

fot. Lufthansa, SWISS


gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie