Wild zostanie sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
26 stycznia 2018 09:36
2 komentarze
Mikołaj Wild przestanie pełnić funkcję sekretarzu stanu KPRM i zostanie sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Jednocześnie jako pełnomocnik ds. CPK będzie podlegać bezpośrednio premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.
Reklama
Zmiany w funkcjach pełnionych przez Wilda są następstwem rekonstrukcji rządu, w ramach której zlikwidowane zostało m. in. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, a dotychczasowe kompetencje tego resortu przejęło Ministerstwo Infrastruktury oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

- Jestem przekonany, że ścisła współpraca pełnomocnika i Ministerstwa Infrastruktury będzie jeszcze owocniejsza. Już wcześniej, dzięki merytorycznym dyskusjom, w istotnym zakresie uzgodniliśmy stanowiska, np. w zakresie realizacji komponentu kolejowego. Wciąż trwa również intensywny dialog z PKP PLK. Zależy nam, aby specustawa została przyjęta do końca pierwszego kwartału, najlepiej byłoby jednak, gdyby nastąpiło to jeszcze wcześniej. Podmiot, który będzie zarządzał inwestycją, powinien powstać do końca półrocza - powiedział Wild w rozmowie z Rynkiem Lotniczym.


Ostatnie komentarze

gość_ec29c 2018-01-27 15:49   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Może pasażer zrobi wywiad z Panem Ministrem i zada mu trudne pytania:

1) dlaczego pasażerowi z Warszawy mają wybierać odległy o 50 km CPL, a nie odległy o 40 km Modlin
2) jak chcecie zachęcić pasażerów z regionów do wyboru CPL-u a nie swoich lotnisk regionalnych
3) jaki sens w kraju, gdzie udział LCC to około 60% i rośnie ma budowa drogiego w założeniu lotniska na 50 mln pasażerów
4) jak LOT zamierza wygrać z Aeroflotem w połączeniach Azja Północna - Europa
5) czy nie warto ograniczyć się do budowy ogólnopolskiej sieci kolejowej z przedłużeniem CKM do Płocka i Włocławka, zaś z CPL-em ograniczyć się do stworzenia rezerwy gruntowej
gość_89f27 2018-01-26 12:01   
gość_89f27 - Profil gość_89f27
I bardzo dobrze. Pan Wild był obecny podczas podpisania listu intencyjnego dla objęcia udziałów przez PPL w spółce Port Lotniczy Radom. Cieszymy się bardzo, że zwolennicy rozbudowy naszego lotniska, jako osoby kompetentne znajdują formalne umocowanie w Rządzie RP.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy