×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS finalizuje zamówienie na airbusy A320neo


Skandynawskie linie lotnicze potwierdziły, że są w trakcie końcowych negocjacji z Airbusem dotyczących zamówienia dużej partii samolotów A320neo.


Agencja Reutersa powołując się na dyrektora finansowego linii Gorana Janssona podała informacje o planie zakupu od 40 do 50 samolotów.

Nie jestem pewien, czy w tej chwili możemy mówić o liczbach. Pogłoski z mediów to interpretacja Reutersa. Mogę tylko potwierdzić, że jesteśmy w trakcie końcowych negocjacji z Airbusem - powiedział Bertil Ternert, dyrektor ds. komunikacji SAS w rozmowie z ATWonline.

SAS jest w trakcie odbioru wcześniejszej partii 17 z 30 zamówionych samolotów z rodziny A320neo. Nowe maszyny zastąpią 70 boeingów 737-600, -700 i -800.


Ternert dodał, że wszelkie nowe zamówienia będą dotyczyły przede wszystkim modelu A320neo. Nie ustalono jeszcze harmonogramu dostaw. Przedstawiciel linii także komentarza w sprawie informacji Reutersa, według których nowe samoloty zostaną dostarczone przez japoński leasing operacyjny z opcją wykupu (JOLCO). Według agencji była to forma finansowania samolotów, z której wcześniej korzystał SAS.gość_3015b - Profil
gość_3015b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie