×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Papież udzielił ślubu na pokładzie samolotu


Papież Franciszek udzielił ślubu stewardessie i stewardowi podczas lotu nad Chile.Do nietypowego zdarzenia doszło podczas lotu z Santiago do Iquique. Para pracowników narodowej linii lotniczej LATAM przyznała się papieżowi, że posiada tylko ślub cywilny, a kościelny został odwołany z powodu trzęsienia ziemi, które zrównało z ziemią kościół gdzie miała odbyć się ceremonia zaślubin. Franciszek postanowił udzielić błogosławieństwa młodej parze na pokładzie samolotu.

Stewardessa Paula i jej partner Carlos złożyli przed papieżem przysięgę małżeńską w takim sam sposób jak ma to miejsce podczas tradycyjnej ceremonii kościelnej. Świadkami zostali podróżujący rejsem ksiądz oraz prezes chilijskich linii lotniczych LATAM.


Rzecznik Watykanu Greg Burke oświadczył, że zawarte na pokładzie samolotu małżeństwo przez pracowników linii jest ważne. Świadectwo zawarcia związku małżeńskiego zostało wystawione odręcznie na wysokości ponad 10 tys. metrów.

fot. ABC Mundialgość_adad5 - Profil
gość_adad5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie