×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rolls-Royce z kontraktem na 450 mln dolarów


Rolls-Royce wygrał przetarg na zamówienie dla silników Trent 1000 do zasilenia dziesięciu samolotów Boeing 787 Dreamliner. Silniki będą dostarczone dla leasingodawcy samolotów firmy AerCap.Transakcja jest, według cen katalogowych, wyceniana na 450 milionów dolarów. Ponadto AerCap posiada opcje dla kolejnych pięciu 787 z silnikami Trent 1000.

Samolot będzie zasilany przez najnowszą wersję Trent 1000 TEN. Silnik ten wykorzystuje technologie z Trent'a XWB i Advance, które przyczyniają się do wzrostu wydajności Dreamlinera o 20 proc. a także są o połowę cichsze niż silniki poprzedniej generacji.

Jesteśmy zadowoleni, że AerCap, globalny lider na rynku leasingodawców, zamówił kolejne silniki Trent 1000, po tym gdy nasz najnowszy wariant trafił do użytku. Coraz częściej zauważamy, że klienci dostrzegają ekonomiczne korzyści silnika i jego dogodną obsługę serwisową - powiedział Dominic Horwood, dyrektor ds. obsługi klientów w Rolls-Royce.


Trent 1000 TEN, który może zasilić wszystkie warianty Boeinga 787, wszedł do służby w listopadzie zeszłego roku.gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie